czwartek, 23 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 6606 wyświetleń

Lekcja przyrody i tradycji

Lekcja przyrody i tradycji
Gimnazjaliści z Grajewa przyjechali do Biebrzańskiego Parku Narodowego, by zbierać siano skoszone podczas Mistrzostw w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody.

Grabienie wyschniętego siana, leżącego w pokosach to wspomnienie przeszłości. Jak smakuje taka praca przekonało się 16 września, na Bagnie Ławki, ponad dwudziestu wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 w Grajewie. Razem z Pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego zgrabili siano do kop. Piękna pogoda i krajobraz turzycowisk sprzyjał rozmowom o dawnym sianowaniu, opowiadaniom leśników o pracy w terenie, o trwającym właśnie bukowisku i rykowisku.

„To najlepsza lekcja przyrody i tradycji, jaką można wymarzyć. Rano badaliśmy wodę i poznaliśmy rośliny w borze bagiennym, a teraz grabimy razem siano”  – mówi Pani Elżbieta Bielska, nauczycielka biorąca po raz kolejny udział w wolontariacie na rzecz Parku. „To duża frajda, bo większość uczniów trzyma grabie po raz pierwszy w życiu! Czujemy się wyróżnieni z powodu zaproszenia na sianowanie, ale też zobowiązani, bo nasza szkoła nosi przecież imię Biebrzańskiego Parku Narodowego”. Młodzież z Gimnazjum nr 3 w Grajewie pomagała już w tym roku, w prowadzeniu stoisk edukacyjnych na  majowych Targach Biebrzańskich. Kolejnym zadaniem jest kolportaż parkowej gazety „Biebrzańskie Wieści”. Pomysłów i zaangażowania nie brakuje.

„Będzie się zbierać, będzie się kosić, będzie się siano do stogu nosić…” - śpiewali wracając z sianowania uczniowie Gimnazjum nr 3 w Grajewie.

Dziękujemy za wspólną pracę i doskonałe nastroje, zapraszamy za rok. - Ewa Wiatr z Biebrzańskiego Parku Narodowego


Fot. E. Wiatr, K. Bach

czwartek, 23 września 2021

Jesienny Piknik z MotoWilkami

czwartek, 23 września 2021

Erasmus+ w SP1

Komentarze (6)

Brawo Pani Elu,jest Pani wspaniałym pedagogiem,którego zapewne chciałby mieć każdy dyrektor w swoich szeregach.Pozostanie Pani w naszych wspomnieniach :) Pozdrawiam

No przecież Pani od geografi nie zrobi wycieczki,bo i po co,a jeszcze policję ze sobą musiałaby zabrać:(

brawo gimnazjaliści!!!! a chociaż na zakończenie tego grabienia siana zrobili wam jakieś ognisko i pieczone kiełbaski w ramach podziękowania czy raczej nie

Jakie ladne te grabareczki

Dobrze, że są osoby które zachęcają młodzież do aktywnego spędzenia czasu.

do absolwentki,nie każdy!!!!! proszę mówić za siebie a nie za wszystkich!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.