niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5163 wyświetleń

Lekcja historii w PM6

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszej placówce w sposób niezwykle szczególny uczczono ten ważny dzień.

„Muchomorki”  przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność . Dzieci  odśpiewały Hymn Polski, Rotę, Marsz I Brygady oraz pieśń Przybyli Ułani. Zatańczyły również Poloneza i Krakowiaka. Najpierw przedszkolaki wystąpiły dla rodziców i zaproszonych gości, którymi byli: Przewodnicząca Rady Miasta Pani Halina Muryjas – Rząsa oraz Zastępca Burmistrza Pan Maciej Bednarko, a następnie dla dzieci i pracowników naszego przedszkola.


To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy, zachwyt na twarzach obecnych oraz łzy wzruszenia, ale również wypowiedzi zaproszonych gości i  rodziców po występie dzieci:  „to była dla nas powtórka z historii”, „my nie potrafimy zaśpiewać tylu pieśni patriotycznych ani nie zatańczylibyśmy tak Poloneza”,  „było przepięknie, patriotycznie i narodowo”,  „szkoda, że my nie byliśmy wychowywani w takim duchu”, „dziękujemy i więcej nie mogę mówić, bo wzruszenie mi nie pozwala”.

Podobnych wypowiedzi było wiele. Myślę, że tak obchodzony Dzień Niepodległości Polski na długo zagości w sercach zarówno naszych wychowanków jak i zaproszonych gości.
 

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (1)

Te przedszkole powinno mieć nagrodę za zaangażowanie nauczycieli i dyrekcji Bardzo fajne rozwijające miejsce POLECAM

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.