Oferty i promocje

Łaciate i Milko

Łaciate i Milko po raz kolejny w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek


Ranking Najcenniejszych Polskich Marek, opublikowany przez dziennik „Rzeczpospolita”, zawierał 330 pozycji. Wśród nich znalazły się dwie marki produktów SM MLEKPOL: Łaciate, które znalazło się na 52 miejscu, oraz Milko, które uplasowało się na miejscu 279.


Łaciate oraz Milko znalazły się także w podkategorii marek spożywczych: Łaciate zajęło 12 miejsce, Milko natomiast 66.

Marka Łaciate obecna jest również:
• wśród „Najsilniejszych marek” Łaciate zajęło miejsce 26
• jeśli chodzi o „Postrzeganą jakość” zajęło miejsce 24
• wśród „Najczęściej wybieranych marek” – miejsce 36
• natomiast w kategorii „Świadomość marki” – miejsce 52. 

Umieszczenie marek SM MLEKPOL w rankingu „Rzeczypospolitej” świadczy o uznaniu oraz prestiżu Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL.

W rankingu znalazło się wiele kategorii marek, np. finansowe, telekomunikacyjne, alkoholowe, handlowe, spożywcze, itp. Podstawowym kryterium selekcji była polskość marek, rozumiana jako miejsce narodzin. Pierwsze trzy miejsca rankingu zajęły: Orlen, PKO Bank Polski oraz Biedronka.

Łaciate i Milko to dwie najbardziej znane i popularne marki produktów mleczarskich, których producentem i właścicielem jest Spółdzielnia Mleczarska MlEKPOL. Łaciate to pierwsza polska marka reklamowana w mediach, na rynku funkcjonuje od 1996 roku. W portfolio marki znajduje się mleko, masło, śmietana i śmietanka oraz mleko zagęszczone.


Milko jest marką młodszą, w gamie jej produktów znajdują się: mleko, kefiry i maślanki.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Skupuje i przerabia około 14% pozyskiwanego w kraju surowca. MLEKPOL jest producentem znanych i cenionych przez klientów marek: Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.