czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 11158 wyświetleń

Kwesta na rzecz cmentarza

VI kwesta na rzecz renowacji grajewskiego cmentarza parafialnego (30 X – 1 XI 2016 r.)


Społeczny Komitet Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego informuje, że w dniach 30 X – 1 XI 2016 r. już po raz VI będzie kwestować na rzecz zabytków grajewskiej nekropolii. Wierzymy, że także w tym roku spotkamy się na cmentarzu, uznając prawdziwość słów Jana Lubońskiego, że "(…) tam, gdzie groby porastają chwastem, tam i serca chwast pokrywa”. 


Po raz kolejny pragniemy także podziękować wszystkim osobom wspierającym naszą działalność za ich całkowicie społeczną pracę na rzecz zachowania dla potomnych piękna naszego grajewskiego cmentarza parafialnego. 

To dzięki hojności darczyńców w trakcie dotychczasowych zbiórek udało nam się podjąć wymierne działania, których efekty już są widoczne na terenie grajewskiego cmentarza. Dzięki zebranym środkom udało nam się:

- przeprowadzić renowację trzech żeliwnych nagrobków z drugiej połowy XIX w. 

- przeprowadzić renowację grobu por. Stanisława Strzelbickiego, oficera 9 PSK /zm. 1938 r./

- przeprowadzić renowację grobowca Petrulewiczów z II poł. XIX w. 

- sporządzić elektroniczną mapę części cmentarza wraz z internetową wyszukiwarką pochowanych osób.

- opracować dokumentację konserwatorską remontu budynku Kaplicy Cmentarnej oraz przy współpracy z Proboszczem Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej rozpocząć jej remont.

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (20)

Czy Lepsze też będzie kwestować ??

moze niech nie zaczepiaja spokojnie idacych ludzi i nie wymuszaja danin na taki cel,ksiadz bierze za pogrzeb niech sie troszczy o cmentarz

Zaczepiają zwłasza ci co zbierają na alejki - szczególnie taki jeden Pan - nie wiem jak się nazywa, ale zbierał na alejki. Ludzi w bramie nie rpzepuszczał prawie. Reszta grzecznie stała i ci od alejek i ci od renowacji

Współpraca z proboszczem???????? komu i do czego potrzebna????????????? To jest Cmentarz parafialny i remont Kaplicy , alejek ,itp to psi obowiązek zarządcy . Nie podano nigdy ile wynosi '' datek'' księdza- czy tylko umieja inkasowac pieniadze za pogrzeby,wesela,chrzciny,I komunie, bierzmowanie,kolęda itp. Czas najwyższy aby czynnie / finansowo/ zaopiekować sie Cmentarzem. Nie wstyd parafii - zarządcy Cmentarza ze tyle lat jest bałagan ? Gdyby nie KWESTA ,alejek do dzisiaj nie byłoby. Gratuluje wolontariuszom , to piękny czyn, ale zwróccie sie tez do plebana o wsparcie finansowe.

Adam nie pisz takich głupot że zaczepiają bo to jest nie prawda , wszyscy już się przyzwyczaili do kwestowania i kto chce to wrzuca do puszki a mnie nikt nie zaczepiał sam podeszłem . Wielki szacun dla tych kwestujących gdyż pogoda nie rozpieszczała .

zaczepiał zaczepiał pan ,który jest radnym wstyd panie radny, nikt z mieszkańców ręki po pana dietę nie wyciąga.

a kto mi da na budowę domu? księża biorą tyle pieniędzy za pogrzeby to nie mogą alejek zrobić?

Andrzej w jakim składzie.......no przecież zapomniałem,ze Twoja żona pracuje już w szkole w Grajewie.......Szkoda,że na fotę nie wźieliście pana od sms z drogówki.............

adam ma racje jak wchodziłam na cmentarz stała dziewczyna i nie wymuszała wrzucania pieniędzy a jak wychodziłam z cmentarza to stał chłopak który był bardzo beszczelny wręczy wymuszał wrzucanie pieniędzy ciągle potrząchał puszka miałam ochotę mu coś powiedzieć ale się powstrzymałam... A ksiądz ma obowiązek dbać o porządek na cmentarzu i już dawno powinny być zrobione alejki i kaplica ale po co jak lepiej jest żyć w dobrobycie a nie trzeba daleko szukać wystarczy przeczytać co się dzieje w Ełku u nas jest to samo tylko jeszcze nie wyszło wszystko na jaw pewnien ksiądz nawet nie kryje się z tym że ma dzieci...

kto zechce dać to na konto przeleje, niech dadzą spokojnie nad zmarłymi się pomodlić a nie wprowadzają haos!

Ludzie wam wszystko nie pasuje.Bardzo dobrze ze ktos chce sie tym zajac.Nikt nikogo nie zmuszal do wlozenia do puszki.Wiecznie tylko narzekaja a to sylwester nie taki a to zespol nie taki a to moze nie tak spojrzeli i wkolo cos.Dzieki bogu ze raz wroku macie wszystkich swietych bo gdyby bylo dwa razy to tez byscie jeczeli ze 2 razy musicie kupic kwiaty i znicze .ludzie wam dogodzic to to samo co wygrac w totolotka.Nikt nikogo nie zmuszal do wlozenia do puszki .Kazdy kto chcial to wkladal.Dobrze ze sa ludzie co swoj czas poswiecili na to .Wam dogodzic to wam kwesta przeszkadza to sylwester nie taki to zespol nie taki na dni grajewa.Dzieki bogu ze Wszystkich swietych jest raz w roku bo pewnie gdyby bylo 2 razy w roku to tez byscie jeczeli ze trzeba pieniadze wydac .Co za narod
W ramach współpracy księżą proboszczowie to co zebrali na tace podczas mszy na cmentarzy czy choćby w kościele powinni wspomóc po równo obie kwesty podczas tegorocznego Święta Zamarłych.

Cmentarz to ostatnia rzecz na jaka warto wydac pieniadze.

Normalni ludzie chodzą na cmentarz pomodlić się nad grobami bliskich ale cześć zwana bydłem idzie szukać sensacji nawet w takich miejscach! Ludzie, obie kwesty były w szczytnym celu i uszanujcie tych ludzi którzy w taką pogodę kwestowali. Łatwiej jest być najmądrzejszym anonimowym bohaterem zza monitora i wszytko krytykować bo samemu jest się nieudacznikiem. Niech każdy zanim skrytykuje pochwali się co zrobił dla tego miasta? Przykry obraz grajewskiego internauty.

......sporządzić elektroniczną mapę części cmentarza wraz z internetową wyszukiwarką pochowanych osób.

No wlaśnie, wyszukiwarka, ten system nie działa, a kiedyś działał.

Andrzej, nie warto, nie z nimi....

Pani k, jak wie Pani to kaplica została odrestaurowana :)

Szanowny "co jest?" zarówno system wyszukiwania pochowanych jak i mapa działają. Obejmują obecnie ok. 2/3 cmentarza:

http://www.cmentarz.grajewo.pl/?wyszukaj-pochowanego,7

http://www.cmentarz.grajewo.pl/?plan,6

Z poważaniem

Koran wyraznie mowi: nie przyozdabiac cmentarzy, Tego sie trzyjmajmy.


Do jeden z normalnych.Swiete slowa chlopie.Masz racjed

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.