Warto przeczytać

KSW 90: zapowiedź

Na hali COS Torwar dwudziestu wojowników zmierzy się ze sobą w 10 walkach podczas gali KSW 90. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie przed ekrany i do samej Warszawy tysiące fanów. Na które walki warto zwrócić uwagę? Którzy zawodnicy mogą nas zaskoczyć podczas Konfrontacji Sztuk Walki?


Wrzosek vs Vitasović – main event gali KSW 90

Walką, która budzi największe emocje podczas KSW 90 jest pojedynek Arkadiusza Wrzoska z Ivanem Vitasovićem. Podczas tej walki w wadze ciężkiej każdy miłośnik tego sportu będzie miał oczywiście swoje typy. MMA to nie nowość dla Vitasovića – na swoim koncie ma aż 12 zwycięstw. Chorwat może się pochwalić aktualnie trwającą serią sześciu zwycięstw, która rozpoczęła się od wygranej z Maikelem Santiestebanem jeszcze w 2020 roku. We wrześniu zeszłego roku Vitasović zdołał pokonać w swojej zawodowej karierze jednego Polaka, którym był Michał Andryszak podczas FNC 12. Czy Wrzoskowi uda się zrewanżować za porażkę swojego rodaka?

Polski zawodnik na pewno nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ w MMA ma znacznie mniejsze doświadczenie niż Chorwat. Wrzosek zadebiutował w KSW w 2022 roku i odbył od tej pory trzy walki, w których pozostał niepokonany. Czy tak będzie również w starciu z o wiele bardziej doświadczonym Vitasovićem? Przekonamy się już 20 stycznia. Warto zaznaczyć, że Wrzosek nie jest jedynym Polakiem, który zawalczy tego dnia na warszawskim Torwarze. Warto również zwrócić uwagę na pojedynek Fabińskiego z Zerhounim w wadze średniej, Samociuka z Jeme?janovsem w wadze ciężkiej, a także na dwa pojedynki, w których obydwaj zawodnicy będą reprezentować biało czerwone barwy: Stasiak kontra Soldaev (waga piórkowa) i Karolczyk vs Krawczyk (waga lekka).


Co jeszcze warto zobaczyć podczas KSW 90?

Coraz częstszym widokiem podczas gal mieszanych sztuk walki są pojedynki kobiet. Podczas KSW 90 nie zabraknie również tego akcentu. Reprezentantka Polski, Ewelina Woźniak zmierzy się z Bułgarką, Aleksandrą Tonchevą. Nasza rodaczka jest w tej walce zdecydowaną faworytką z 7 zwycięstwami i 2 porażkami na koncie, podczas gdy jej rywalka może pochwalić się jedynie 5 wygranymi przy aż 4 porażkach. Z drugiej strony Toncheva jest znacznie bardziej doświadczoną zawodniczką – zadebiutowała w MMA na rok przed naszą zawodniczką.

Innym interesującym pojedynkiem podczas gali KSW 90 będzie z pewnością walka Jembieva i Ramosa w formule catchweight do 75 kg. Francuz i Wenezuelczyk zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w karierze. Ramos, mimo mniejszego niż jego przeciwnik doświadczenia ma na koncie dwa zwycięstwa więcej. Obydwaj panowie zaliczyli również po jednej porażce. Francja zaraz po Polsce jest krajem z najliczniejszą liczbą zawodników na gali KSW 90.

Poza Jembievem reprezentuje ją również wspomniany wcześniej Zerhouni (zawodnik z taką samą dumą pokazuje się też w towarzystwie rodzinnej flagi Algierii). Kolejnymi francuzami, którzy powalczą na gali KSW 90, będzie Deux (zmierzy się z Holendrem van Steenisem w kategorii lekkiej) oraz Rocher-Labes (zawalczy z Niemcem Djabrailovem w wadze koguciej). Niezależnie od tego, który pojedynek wybierzemy, na gali KSW 90 z pewnością doświadczymy mnóstwo sportowych emocji.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.