KS Michałowo -- WARMIA Grajewo 0:1

Piękny gol Rafała Kalinowskiego przesądził o zwycięstwie WARMII Grajewo nad KS Michałowo w meczu 30 kolejki rozgrywek IV ligi, który został rozegrany w niedzielę w Michałowie.

To czwarta z rzędu wygrana naszego zespołu i już dwudziesta druga w tym sezonie. Tym razem nie przyszła ona łatwo, bo gospodarze postawili WARMII trudne warunki. Już w pierwszych pięciu minutach meczu Michałowo miało trzy rzuty rożne, ale pierwszą bramkową sytuację mieli grajewianie, gdy w 8 minucie strzał Tomasza Dzierzgowskiego nogą odbił Damian Maksymowicz. Zaraz po tej sytuacji jakby w  rewanżu gospodarze zagrozili naszej bramce i mieliśmy dużo szczęścia, że w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym Filipa Święcińskiego nie straciliśmy gola. Do przerwy okazje bramkowe dla WARMII mieli jeszcze Arkadiusz Mazurek i Dawid Kalinowski, lecz obaj podejmowali złe decyzje strzeleckie. Gospodarze też mieli swoje szanse. W ataku KS Michałowo dużo jakości dawał dobrze nam znany Łukasz Wojno, ale nasz bramkarz był dobrze dysponowany i nie dawał się zaskoczyć. Defensywa grajewian pod nieobecność pauzującego za żółte kartki Edisona zaczęła mecz nerwowo, ale w miarę upływu gry było lepiej. Mimo szans z obu stron, do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Od początku drugiej połowy zaatakowała WARMIA. Zaraz po przerwie świetną okazję miał Mazurek, ale Maksymowicz popisał się doskonałym refleksem i obronił strzał naszego piłkarza. Dwie minuty później bramkarz gospodarzy był jednak bez szans – kapitalnym strzałem z 25 metrów popisał się Rafał Kalinowski i piłka wpadła w samo „okienko” bramki Michałowa! W 53 minucie w podbramkowej sytuacji znów górą był golkiper KS broniąc strzał Kossyka a po chwili Dawida Kalinowskiego. Niedługo później świetny kontratak wyprowadził Mazurek, ale w polu karnym gospodarzy nasi atakujący źle rozegrali piłkę. Miejscowi nie rezygnowali i w 68 minucie Łukasz Wojno przegrał pojedynek z Filipem Święcińskim, który wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem Michałowa. W 77 minucie piłka po strzale Pawła Kossyka już mknęła do bramki, ale wybił ją na róg Adam Butkiewicz. Chwilę później znów Święciński nie dał się pokonać Łukaszowi Wojno, który był ponownie sam przed naszym bramkarzem. Do końca meczu mieliśmy jeszcze trzy dobre okazje, ale wracającemu do gry po kontuzji Bartoszowi Bukowskiemu zabrakło trochę zimnej krwi i nie udało się wykorzystać żadnej z nich.

Podsumowując – cieszy wygrana, martwi nieskuteczność, bo w meczu z silnym przeciwnikiem na jego boisku takie okazje jakie mieliśmy trzeba wykorzystywać. Można było uniknąć nerwów w końcówce meczu, ale i tak zespołowi należą się brawa. To nie był łatwy mecz, ale to my go wygraliśmy i zrewanżowaliśmy się gospodarzom za jesienną porażkę 0:1 w Grajewie.

Już w środę 29 maja o 18:00 kolejny mecz WARMII. Tym razem zagramy w Krypnie z KRYPNIANKĄ. Początek spotkania o godzinie 18:00. W Grajewie zobaczymy naszych piłkarzy w sobotę 1 czerwca o 16:00 w meczu z KS Śniadowo.