Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 26.05.2009r do 05.06.2009 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 31 zdarzeń. Miejscowe zagrożenia – 25, pożar mały – 5, alarm fałszywy – 1 (w dobrej wierze).
Charakterystyka ważniejszych zdarzeń.
W dniu 27 maja 2009 około godizny 9:00 odebraliśmy zgłoszenie o pożarze altanki w miejscowości Miluki, gm.Ełk. Zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i jeden operacyjny z JRG Ełk. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest cały obiekt o konstrukcji drewnianej. W wyniku pożaru spaleniu uległa cała altanka wraz z wyposażeniem.

W dniu 4 czerwca 2009 około godziny 19:30 odebraliśmy zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Zadysponowano dwa zastępy gaśnicze i autodrabine z JRG Ełk. Po dojeździe na miejsce, okazało się że ogniem objęte jest jedno z pomieszczeń w mieszkaniu znajdującym się na III piętrze. Będący na miejscu patrol Policji przeprowadził ewakuację ludzi z wyższej kondygnacji, strażacy natomiast podając jeden prąd wody na palące się wyposażenie pokoju ugasili pożar. Osób poszkodowanych nie było.

W dniu 5 czerwca około godziny 14:00 odebraliśmy zgłoszenie o eksplozji pieca fizycznego w instalacji C.O. na jednym z ełckich osiedli domków jednorodzinnych. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż w piwnicy doszło do jego rozerwania. Osoba poszkodowana po wstępnym zaopatrzeniu medycznym przez strażaków, przewieziona została do szpitala.

W dniu 7 czerwca około godziny 01:00 KP Policji w Elku zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w poszukiwaniach zaginionego nastolatka w okolicach miejscowości Stare Juchy. Zadysponowano dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej St.Juchy. Po paru godzinach efektywnej pracy Policji i OSP udało się odnaleźść poszukiwanego całego i zdrowego. - Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Jarosław Pieszko.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.