Wiadomości

Kronika 998

       Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 29.10.2007 r. – 04.11.2007 r. odnotowano11 zdarzeń, w tym 1 pożar i 10 miejscowych zagrożeń . Ogółem od początku roku zanotowano 773 zdarzenia, w tym: 187  pożarów, 582 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 100 osób w tym,  9 ofiar śmiertelnych.


    W dniu 02.11.2007 r. o godzinie 13.18 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Kopernika z Koszarową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt nie odniósł obrażeń a straty oszacowano na około 10tys.zł. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

    W dniu 03.11.2007 r. o godzinie 22.36 w Grajewie na ulicy W. Polskiego kierujący samochodem osobowym potrącił osobę pieszą i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych brał udział jeden zastęp PSP.

W wyniku wykrycia przez Sanepid w stacji uzdatniania wody w Słuczu bakterii paciorkowca kałowego jednostka PSP oraz głównie jednostki OSP w okresie od dnia 26.10. do dnia 30.10. dowoziły wodę do gospodarstw rolnych z przeznaczeniem dla zwierząt hodowlanych. Woda dowożona była do sześciu miejscowości z terenu gminy Radziłów: Zakrzewo, Wiązownica, Słucz, Glinki, Rydzewo Szlacheckie, Rydzewo Pieniążek.

W wyżej wymienionym okresie strażacy brali również udział w zdarzeniach związanych z gaszeniem palących się śmieci na cmentarzach oraz usuwaniem skutków wiejących silnych wiatrów, czyli  przewróconych drzew oraz  konarów z dróg i ulic.
       

                     Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.