Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 1 - 14.07.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 22 zdarzenia, w tym 5 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

 Od początku roku odnotowano ogółem 556 zdarzeń, w tym 75 pożarów, 475 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.


Pożar samochodu ciężarowego
4 lipca 2013 r. o godz. 15.38 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w Grajewie na ul. Kopernika. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji ustalono, że z hamulców samochodu ciężarowego wydobywa się dym. Kierowca sam próbował ugasić pożar przy użyciu gaśnicy. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i podano prąd wody w celu ugaszenia pożaru oraz schłodzenia hamulców. Dokonano pomiaru temperatury hamulców przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania gaśnicze prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Wypadek na drodze krajowej nr 58
13 lipca 2013 r. o godz. 14.54 dyżurnemu PSK KP PSP zgłoszono, że na trasie Szczuczyn – Biała Piska w okolicach miejscowości Czarnówek ma miejsce wypadek komunikacyjny. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zdarzenie zlokalizowane jest w pobliżu miejscowości Świdry (powiat piski). Po dokonaniu rozpoznania ustalono, że samochód osobowy Skoda Octavia zderzył się z samochodem terenowym Volvo. Dwie osoby podróżujące samochodem Volvo wydostały się na zewnątrz o własnych siłach, natomiast w samochodzie Skoda Octavia znajdowało się pięć uwięzionych osób. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie przy użyciu dwóch zestawów narzędzi hydraulicznych jednocześnie przystąpili do cięcia elementów konstrukcyjnych w samochodzie Skoda Octavia w celu umożliwienia dostępu do osób poszkodowanych znajdujących się w pojeździe. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon u dwóch osób. Pozostałe pięć osób rannych przewieziono do szpitali w Białymstoku, Grajewie i Piszu.
W działaniach ratowniczych uczestniczyło trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, pięć zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego strażacy wyznaczyli lądowisko oraz Policja.

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 61
13 lipca 2013 r. o godz.15.51 dyżurny PSK KP PSP otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym w miejscowości Tama. W wyniku powstałego zdarzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych i pomocy w kierowaniu ruchem, który przez około 15 minut odbywał się wahadłowo. Pojazd ciężarowy samodzielnie zjechał do pobliskiej zatoki, natomiast osobowy został odholowany przez pomoc drogową. Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Pożar budynku mieszkalnego
14 lipca 2013 r. o godz. 00.38 dyżurny PSK KP PSP otrzymał informację o pożarze w piwnicy budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Woznawieś. Po przybyciu na miejsce zastępu Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa stwierdzono pożar w piwnicy murowanego budynku mieszkalnego, krytego blachodachówką. W wyniku pożaru nikt z domowników nie został poszkodowany. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy i podali prąd gaśniczy w natarciu na palący się osprzęt pieca, składowany opał i meble, w wyniku czego pożar w bardzo krótkim czasie został opanowany. Po całkowitym ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania i przewietrzania wszystkich pomieszczeń, zarówno w piwnicy, jak i na parterze budynku. Działania ratownicze prowadzone były przez zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Rajgrodu i Woznejwsi.

                                                      
Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota
fot. KP PSP
środa, 29 marca 2023

Chcesz być żołnierzem?

środa, 29 marca 2023

SMLW. Ogłoszenie o przetargu

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.