Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 01.06.2010 r. – 06.06.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń,  13 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 432 zdarzenia, w tym 120 pożarów oraz 242 miejscowe zagrożenia.  Alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 37 osób rannych i 2 osoby śmiertelne.

W dniu 3.06.2010 r. w miejscowości Dołęgi gmina Szczuczyn około godziny 13.30, kierujący motorowerem, nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i wyjeżdżając z posesji wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy daewoo lanos. W stanie przytomnym, z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze, w których udział brał jeden zastęp PSP trwały ponad godzinę.

W dniu 4.06.2010 r. w Grajewie na ulicy Słonecznej, około godziny 18.30, kierujący motorem Kawasaki stracił panowanie nad motorem, najechał na krawężnik a następnie uderzył w znak przejścia dla pieszych. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej poszkodowanemu, nie udało się go uratować. Działania ratownicze, których brał udział jeden zastęp PSP trwały około dwóch godzin.


W minionym okresie strażacy prowadzili również działania na terenie całego powiatu związane z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic oraz odcinków dróg i ulic.

Prowadzono również działania związane z usuwaniem z dróg przewróconych drzew oraz ich konarów.

Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.