czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13401 wyświetleń

Kronika 997

02.07.2009r.
Jednośladem na podwójnym gazie

W dniu wczorajszym zatrzymano czterech rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był 32 – latek zatrzymany na ul. Leśnej w Rajgrodzie, który miał 1,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwaj 17 – latkowie zatrzymani w Grajewie na ul. Targowej mieli kolejno 0,38 promila i 0,21 promila. Rekordzistą tego dnia okazał się 28 – letni grajewianin u którego badanie wykazało 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

01.07.2009r.
Kolizje drogowe

Pierwsza kolizja miała miejsce około godziny 8:30 na trasie Miecze – Bełda. Kierujący samochodem VW Golf 58 – letni obywatel Litwy nie ustąpił pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu po czym uderzył w bok samochodu osobowego marki Opel Astra, którym kierowała mieszkanka gminy Rajgród. Do kolejnej, tego dnia, kolizji doszło kilka minut po godzinie 16 w Szczuczynie na ul. Kościelnej. Kierujący Skodą Octawią, mieszkaniec Szczuczyna nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i uderzył w samochód marki VW Golf, którym kierował mieszkaniec Moniek. W obu przypadkach sprawcy zdarzeń zostali ukarani mandatami karnymi.

Nietrzeźwi rowerzyści

O godzinie 13:40 na trasie Szczuczyn – Bzury zatrzymano do kontroli drogowej dwóch rowerzystów. 32 – letni mieszkaniec Szczuczyna znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast jego 24 – letni towarzysz, również mieszkaniec Szczuczyna, znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, miał 0,34 promila. O 22:25 na ul. Kopernika w Grajewie zatrzymany w stanie nietrzeźwości 67 – letni rowerzysta miał 0,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

30.06.2009r.
Nietrzeźwi rowerzyści
Kwadrans przed godziną 12 na ul. Karwowskiej w Radziłowie do kontroli drogowej zatrzymano 53 – letniego mężczyznę kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Radziłowa miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany o godzinie 15:50 na trasie Grajewo – Miecze. 49 – letni mieszkaniec gminy Rajgród miał 1,91 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pocisk artyleryjski w rejonie Ciemnoszyj
Wystający z ziemi pocisk artyleryjski ujawniono na drodze niedaleko kanału Rudnickiego.
O godzinie 19:50 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej poinformował grajewską Policję, że na drodze prowadzącej do kanału Rudnickiego w rejonie miejscowości Ciemnoszyje ujawniono wystający z ziemi pocisk artyleryjski. Powiadomiona została Straż Gminna, a miejsce zdarzenia zabezpieczyła Straż Pożarna. O zaistniałej sytuacji powiadomiono saperów z Orzysza, którzy zobowiązali się rozbroić i zabrać pocisk. Do chwili odebrania niewypału przez patrol saperski, czyli do 9.25 (dnia 1 lipca) teren zabezpieczali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciemnoszyjach i Straży Gminnej.

29.06.2009r.
Kradzież logo
O godzinie 15:30 mieszkanka Grajewa poinformowała dyżurnego, że w nocy z 28/29 czerwca nieznany sprawca dokonał kradzieży logo nauki jazdy z dachu samochodu zaparkowanego na os. Południe. Wartość strat wynosi 250 zł.

Z 4 promilami na dwóch kółkach
49 – letniego rowerzystę z prawie 4 promilami alkoholu zatrzymali grajewscy policjanci na terenie gminy Rajgród
Policjanci z Grajewa wczoraj, kilka minut po godzinie 20 zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że 49 – letni mieszkaniec gminy Rajgród ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował jednośladem bez uprawnień, ponieważ ma on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii w tym także rowerów. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Kolizja drogowa
Kilka minut po godzinie 16 na trasie Mareckie – Białaszewo doszło do kolizji drogowej. Kierowca samochodu osobowego marki Audi, mieszkanka gm. Wąsosz jadąc z nadmierną prędkością straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechała do rowu a następnie uderzyła w drzewo. Kierująca i pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

28.06.2009r.
Nietrzeźwy kierowca
Pięć minut po godzinie pierwszej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW 27 – letniego mieszkańca Warszawy znajdującego się w stanie nietrzeźwości (0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

Kradzież ubranek dziecięcych i wózka
W ciągu godziny dyżurny KPP w Grajewie otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży na ul. Traugutta, które miały miejsce w nocy z 27/28 czerwca. Łupem złodzieja padły ubranka dziecięce, znajdujące się w pralce na korytarzu, o wartości 149 zł. Oprócz odzieży nieznany sprawca dokonał kradzieży wózka dziecięcego o wartości 200 zł.

Fiat wjechał do rowu
Kierujący fiatem Brava wpadł do rowu. Był nietrzeźwy.
O godzinie 23:00 na trasie Popowo – Guty w wyniku pęknięcia dwóch tylnych kół w fiacie Brava, samochód wpadł w poślizg, uderzył w barierkę energochłonną i wylądował w rowie. Zdarzenie tym bardziej było niebezpieczne ponieważ fiat ciagnął lawetę z samochodem osobowym marki opel Astra. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, iż kierujący fiatem miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

27.06.2009r.
Nietrzeźwy kierujący

O godzinie 1:00 na ul. Nowickiego do kontroli drogowej został zatrzymany 28 – letni mężczyzna, mieszkaniec Grajewa kierujący samochodem osobowym marki Audi w stanie nietrzeźwości ( 0,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).

Potrącenie sarny
Około godziny 6:30 na trasie Ciemnoszyje – Grajewo została potracona sarna. Zwierze wybiegło na jezdnię przed jadący samochód marki Fiat Seicento, którym kierował mieszkaniec Białegostoku. Kierującemu samochodem na szczęście nic się nie stało. Martwą sarnę zabezpieczyły Służby Leśne.

Nietrzeźwy rowerzysta
O godzinie 7:38 na trasie Toczyłowo – Szymany do kontroli drogowej został zatrzymany mieszkaniec Grajewa kierujący rowerem w stanie po użyciu alkoholu ( 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu)

Kolizja drogowa
Około godziny 13:22 na ul. Koszarowej doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Tipo, mieszkaniec Grajewa wyjeżdżając z parkingu i włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Honda . Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Kradzież roweru
Mieszkaniec Grajewa o godzinie 20:05 poinformował dyżurnego KPP w Grajewie, że nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru typu damka o wartości 400 zł. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Złodziejem okazał się 31 – letni mieszkaniec Białegostoku znajdujący się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 1,91 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

26.06.2009r.
Kradzież cementu

Kilka minut przed 10:00 dyżurny został poinformowany, ze w nocy z 25/26 czerwca w Białaszewie z terenu budowy hali sportowej nieznany sprawca dokonał kradzieży 80 worków cementu wartości 1 000 zł.
Przywłaszczenie motoroweru
O godzinie 20 mieszkaniec gm. Biała Piska poinformował dyżurnego KPP w Grajewie, że w godzinach 18:00 – 20:00 w Wąsoszu z terenu żwirowni nieznany sprawca dokonał przywłaszczenia motoroweru o wartości 200 zł

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

Kolizja w Szczuczynie w dniu 1 lipca br. była na ul. Szpitalnej, a nie jak podano w komunikacie (2), na ul. Kościelnej. Kościelna jest ulicą reprezentatywną: szeroką, zbieżną i prostopadłą do kościoła, natomiast Szpitalna jest ulicą zwykłą przebiegającą równolegle do szpitala i kościoła.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.