Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9265 wyświetleń

Kronika 997

- Dzięki zgłoszeniu 27-letniego mieszkańca Ostrołęki policjanci z Prostek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na trasie Rajgród - Kopijki na zmianę kierowali autem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.


4 marca br. około godz. 11.45 do oficera dyżurnego ełckiej komendy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jedzie za samochodem marki Renault Trafic, którego kierowca i pasażer są pijani. Dodał, że samochód ten właśnie zjechał w zatoczkę autobusową na terenie jednej z miejscowości gminy Prostki. Dzielnicowi z Prostek natychmiast pojechali  we wskazane przez zgłaszającego miejsce i zastali tam samochód Renault Trafic oraz dwóch mężczyzn w wieku 40 i 23 lat. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał  blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci mężczyźni jechali z Rajgrodu do miejscowości Mrozy i początkowo autem kierował 23-latek z Augustowa, a później, po krótkim przystanku na trasie zamienili się miejscami i za kierownicę usiadł 40 -latek z gminy Rajgród.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.


- Policjanci z Prostek odzyskali też dwa skradzione rowery o łącznej wartości 1 200 zł odzyskali policjanci z Prostek. Sprawcą kradzieży okazał się 16-letni chłopiec. Nastolatek tłumaczył, że ukradł rowery  ponieważ chciał zarobić. Teraz 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci z Prostek ustalili, że 16-letni mieszkaniec gminy ukradł dwa  rowery, a następnie rozebrał je na części i schował w piwnicy. Do kradzieży doszło na przełomie lutego i marca bieżącego roku na terenie Prostek. Nastolatek przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali też skradzione rowery, które po złożeniu zostały przekazane właścicielom. Ich wartość została oszacowana na 1.200 zł. Nastolatek tłumaczył, że ukradł rowery bo chciał zarobić trochę pieniędzy.

Teraz 16-latek odpowie  przed sądem rodzinnym i nieletnich.


Komentarze (1)

Policjanci z Prostek odzyskali ,czy odzyskali policjanci z Prostek ???? Oto jest pytanie .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.