Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10112 wyświetleń

Korzystanie ze środowiska

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego informuję, iż zmieniły się zasady składania wykazów zawierających zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska, wnoszenia stosownych opłat za korzystanie ze środowiska.

Do tej pory, w latach 2005 - 2012, podmioty korzystające ze środowiska były zobowiązane do składania powyższych wykazów i wnoszenia stosownej opłaty w systemie półrocznym (za I oraz II półroczne danego roku).

Natomiast obecnie zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska należy złożyć i wnieść stosowną opłatę już w systemie rocznym. Pierwszym cyklem rozliczeniowym w nowej formule jest rok 2013, za który wzmiankowany wykaz należy złożyć w terminie do dnia 31 marca 2014 roku.

Zmieniła się również wysokość kwoty, od której należy wnosić opłaty za korzystanie ze środowiska. Do tej pory, w systemie półrocznym kwota wolna od opłat wynosiła 400 zł. Tymczasem w systemie rocznym (począwszy od 2013 roku) kwota wolna od opłat wynosi 800 zł. Jednak zwolnienie z obowiązku wniesienia rocznej opłaty nie zwalnia z obowiązku składania rocznych wykazów o zakresie korzystania ze środowiska.

Powyższe zmiany wynikają ze zmiany przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, z późn. zm.) wprowadzonych na podstawie art. 9 ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (Dz. U. z 2012 r., poz. 1342).

W rozliczeniu za 2013 roku należy uwzględnić nowe stawki opłat, które zostaną opublikowane w drugim półroczu br. (UMWP)


piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (6)

Nie rozumiem tego korzystania ze środowiska. O co tu chodzi???

Bo to jest tak napisane aby było nie wiadomo o co chodzi ,a przepis wejdzie w życie .
Gdyby było wiadomo o co chodzi to można było by zaprotestować

Franio, chodzisz na spacer do parku? Jak chodzisz to korzystasz ze środowiska. Oddychasz? Jak oddychasz to korzystasz ze środowiska. Robisz siusiu i kupkę? Jak robisz to korzystasz ze środowiska. He, he, he.

Do Franio: Jeżeli korzystasz z materiałów zatruwających środowisko np. farby, lakiery, węgiel itp to ponosisz z tego tytułu opłatę za zanieczyszczanie środowiska. Dotyczy to głównie zakładów produkcyjnych

Ale zapłacić trzeba byłoby samemu Panu Bogu, bo to On stworzył nam powietrze i całe środowisko.

W dzisiejszym swiecie kazdy cm2 ziemi do kogos nalezy, nie ma miejsca na wolnosc. Jesli ma sie wlasny dom, placi sie podatek od nieruchomosci, panstwa nie interesuje czy dany obywatel ma prace czy nie. W dzisiejszym swiecie nawet bezdomni, dzieci i bezrobotni placa podatki - kazdy przedmiot w sklepie jest oblozony jakims podatkiem. Przyklad: dokonawszy zakupu 0,428 kg cebuli zaplacilem 72grosze, od tego zgodnie z informacja na rachunku zaplacilem (zawarte w cenie) 3grosze podatku, woda gazowana 59groszy w tym 11groszy podatku.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.