Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 7535 wyświetleń

Korowód św. zamiast Halloween

31 października br., w wigilię dnia Wszystkich Świętych po raz Grajewo „opanowali” … święci. Ulicami miasta przeszedł rozśpiewany korowód.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. sprawowaną o godz. 16.30 w kościele pw. Św. Ojca Pio. Po zakończonym nabożeństwie, zebrani obejrzeli teatr cieni dotyczący życia Św. Ojca Pio. Następnie wszyscy uczestnicy  w barwnym korowodzie przeszli do parafii pw. Św. Jana Pawła II. Na czele pochodu były niesione relikwie Świętych, znajdujące się w grajewskich parafiach.

Spotkanie zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie i adoracja ze Świętymi.

Płoccy egzorcyści wskazali korowody świętych jako alternatywę tradycji Halloween. „Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki święta Halloween  – organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych”. Przybliżając osoby świętych oraz ciekawie ukazując historię ich życia, można udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my.

fot. e-Grajewo.pl
 

poniedziałek, 20 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

Komentarze (8)

a ja wolę HALLOWEEN ;))))

O jakich niebezpiecznych praktykach mówisz Klecho. Każdy wybiera co chce. Nie wszyscy wierza w Twoich świetych, których coraz jest wiecej??????

To nie są tradycje polskie.

Strasznie to zabawne. Kościol wpadl na pomysl, ze przebieranie sie jest ok jesli przebierzesz sie za swiętego ale jak dzieciak sie przebierze za np spidermana czy supermana to "niebezpieczna praktyka" no XD

eh, dorośli ludzie.

Super inicjatywa! Nie rozumiem rodziców , którzy pozwalają dzieciom na świętowanie halloween. Przecież wychowując, chcemy uczyć tego, co piękne i dobre, prawda? Duchy, potwory, zombie, zakrwawione ubrania, trupie czaszki - co w tym pieknego? Co jest fajnego w tym, co szkaradne?

Trochę szacunku "mik" z tym klechą! To, że masz inne zdanie na ten temat nie upoważnia Cię do ubliżania komuś! Podejrzewam, że jesteś ochrzczoną osobą, jak większość ludzi w naszym kraju, więc powinnaś wiedzieć, że to nie są święci księdza. Rodzice, po co chrzcicie dzieci, po co prowadzicie je do I Komunii Św. po co młodzi ludzie przystępujecie do Bierzmowania skoro wylewacie taki straszny jad na forach internetowych, skoro tak naprawdę nie wierzycie? Dla ceremonii? Bo wszyscy tak robią? Dla papieru? Wiara nie jest przymusem. Jezus powiedział "Nie rzucajcie swoich pereł przed świnie". A co do halloween to są to niebezpieczne praktyki, które zagrażają naszemu życiu duchowemu. Wystarczy trochę poczytać w internecie.

niebezpieczne praktyki halloween....haha.

dzieci, które bawią się w helloween, często budzą się w nocy z przerażeniem, przez demony

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.