Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8242 wyświetleń

Konkurs Recytatorski - eliminacje

Eliminacje miejskie 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w MDK w Grajewie

  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla miłośników sztuki żywego słowa -  uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Każda jego edycja daje dużo poznawczych i artystycznych satysfakcji zarówno recytatorom, jak również ich instruktorom i nauczycielom.

  Zbigniew Zapasiewicz mówił, że dobra recytacja unosi się na dwóch skrzydłach: wartościowa literatura i wysoka kultura słowa. Tym wymaganiom starali się sprostać uczestnicy eliminacji miejskich    59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się  3 kwietnia 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Grajewie.

  Zdecydowanie pozytywną stroną Turnieju Recytatorskiego, jak i Turnieju Poezji Śpiewanej był ambitny dobór prezentowanych utworów literackich.  Nie zawiodła również publiczność, która w skupieniu wysłuchała recytujących i śpiewających wiersze, a na koniec nagrodziła ich zasłużonymi brawami.

 
   Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny,przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Turniej Recytatorski:

  • kategoria: młodzież szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce: GRZEGORZ KOWALEWSKI z Zespołu Szkół w Wojewodzinie,
II miejsce:ALEKSANDRA PURWIN z Zespołu Szkół w Wojewodzinie,
wyróżnienia: SEBASTIAN ŁASZCZ oraz SYLWIA WILCZESKA z Zespołu Szkół w Wojewodzinie.
  • kategoria: dorośli
I miejsce: SEBASTIAN BOBROWICZ z Grajewa.

Turniej Poezji Śpiewanej:

I miejsce: KAROLINA MODZELEWSKA z Zespołu Szkół w Wojewodzinie.

  
   Do eliminacji wojewódzkich zostali zakwalifikowani: Grzegorz Kowalewski, Sebastian Bobrowicz i Karolina Modzelewska. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Białymstoku w dniu 26 kwietnia 2014 roku w '' Spodkach '' WOAK, ul.Św. Rocha 14 o godz. 10.00.
        MDK

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.