wtorek, 9 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4085 wyświetleń

Koniec pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych?

Rząd chce od 2023 r. zrezygnować z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego na własne cele mieszkaniowe, bez ograniczeń powierzchni zabudowy - powiedział w trakcie konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

 

"Chcemy w ogóle zrezygnować z pozwoleń na budowę przy domach jednorodzinnych dla własnych celów mieszkaniowych. Czyli to, co było do 70 m.kw. dzisiaj przystępujemy do prac i od nowego roku będziemy chcieli wprowadzić zasadę, że przy budownictwie jednorodzinnym dla domów, bez względu na powierzchnię, nie będziemy musieli uzyskiwać pozwolenia na budowę" - powiedział.


"Będzie to polegało na tym, że będziemy robić zgłoszenia na podstawie projektu z obowiązkowym kierownikiem budowy i z bardzo uproszczoną procedurą odbioru, polegającą na tym, że wyłącznie kierownik budowy potwierdzi gotowość do zamieszkania" - dodał.

 

 

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (2)

Było by to super sprawa i normalna rzecz jak na zachodzie jest

I tak powinno być. Architekt zaprojektuje, geodeta wytyczy i zinwentaryzuje i tyle. Oni znają prawo to dobrze to zrobią. Przecież to prywatne działki, nikt nie powinien wtrącać się.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.