środa, 26 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 1188 wyświetleń

Koncert ZPiT "Grajewianie" (3.12)

3 grudnia na sali widowiskowej GCK odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Grajewianie”. Młodzi tancerze ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowali swój dotychczasowy dorobek artystyczny.

 

 

Zespół Pieśni i Tańca "Grajewianie" rozpoczął działalność w styczniu 1989 roku.

W Grajewskim Towarzystwie Muzycznym narodził się pomysł stworzenia grupy pielęgnującej folklor naszego region oraz ziem sąsiednich. I tak w 1989 roku już na dobre rozpoczął swoją działalnośc Zespół Pieśńi i Tańca “Grajewianie”. Do powstania “Grajewian” przyczynił się  Antoni Czajkowki, a Edward i Joanna Szabatowi przez ponad 20 lat prowadzili zespół i wychowyali poprzez taniec, muzykę i miłość do rodzimej tradycji kolejne pokolenia dzieci i młodzieży.

 

Przez wiele lat  ZPiT "Grajewianie" skupiał dzieci i młodzież ze wszystkich grajewskich szkół. Zajęcia uczyły tańca, śpiewu, można było poznać przyjaciół, jeździć po Polsce i nauczyć się kochać swoją rodzimą kulturę.  "Grajewianie" są dziś zespołem pokoleniowym - obecnie tańczą tu już dzieci pierwszych tancerzy. Wielu z byłych członków zespołu nie rozstało się z folklorem i tańcem, wyjeżdżając z rodzimego miasta.

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Informacja o feriach zimowych w GCK (II tydzień)

Komentarze (2)

Wspaniali pozytywni ludzie. Wielki szacunek zarówno dla instruktorów jak i członków zespołu.

Gratuluję koncertu dla młodzieży młodszej i starszej i dla instruktorów
Było cudnie
Wielkie brawa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.