Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5538 wyświetleń

Koncert orkiestr OSP

15 października br. w GCK odbył się koncert inauguracyjny roku artystycznego i szkoleniowego orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie

Orkiestra  dęta  OSP w  Grajewie liczy około 40 muzyków. Są to nauczyciele szkół muzycznych oraz uczniowie i absolwenci tychże szkół. Od 20 lat kapelmistrzem orkiestry jest dh Ryszard Jasionowski. Członków orkiestry łączy wspólna pasja, która znakomicie przełamuje bariery pokoleniowe i pozwala uczyć się wzajemnego szacunku.

Orkiestra jest stale obecna na kulturalnej mapie miasta i regionu poprzez liczne występy w czasie ważnych uroczystości i wydarzeń bądź świąt. Zespół ma dobrą renomę oraz urozmaicony i coraz bardziej ambitny repertuar. Pozwala to w osiąganiu dobrych lokat na przeglądach i konkursach orkiestr dętych oraz zdobywaniu coraz większego uznania wśród słuchaczy. Orkiestra uświetnia wiele uroczystości miejskich oraz o zasięgu powiatowym.

Gościnnie w tym roku na scenie GCK wystąpiła orkiestra OSP z Olecka pod kierownictwem Weroniki Kordowskiej. W przerwach zastępca komendanta PSP w Grajewie Arkadiusz Lichota przedstawił zebranym informacje nt. "Bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grajewskiego jesienią i zimą". Prowadzenie - Antoni Milewski Prezes OSP Grajewo, Monika Soroko GCK.

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (1)

Wspaniały koncert,jestem pod wrażeniem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.