Szczuczyn

Koncert bizantyjskiego chóru "Paisjusz Wieliczkowski"

 

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Proboszcz Parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie oraz Fundacja „Muzyka  Cerkiewna” Hajnówka serdecznie zapraszają na koncert bizantyjskiego chóru “Paisjusz Wieliczkowski” z Iaşi z Rumuni, który odbędzie się 27 maja 2023r. o godzinie 18:00 w kościele pw. Imienia NMP w Szczuczynie.

 

 Repertuar koncertu będzie się składał z pieśni na Wniebowstąpienie Pańskie.

 


Chór został założony w 2021 roku przez ojca Ionuta Merticariu i Dorina Ionescu. Składa się z duchownych, pracowników, studentów i absolwentów uczelni w Iaşi: Narodowego Konserwatorium „George Enescu”, Uniwersytetu „Alexandru Ioan Cuza” oraz Wydziału Teologii Prawosławnej Uniwersytetu “Dumitru Stăniloae”. Celem chóru jest kontynuacja śpiewu rumuńskiej muzyki bizantyjskiej doby św. Paisjusza Wieliczkowskiego wzbogaconej o kompozycje starych mistrzów muzyki bizantyjskiej. Chór bierze udział w festiwalach, wydał płytę CD. Dyrygentem jest Dorin Ionescu – absolwent historii, dyrygent-asystent i solista słynnego chóru bizantyjskiego Rumunii „Byzantion”.

 

 

niedziela, 28 maja 2023

Sylwetki znane i nieznane (cz.3)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.