czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

Komunikat US

„Dzień Otwarty” w urzędach skarbowych


Podatniku! Jeżeli jeszcze nie złożyłeś swojego zeznania podatkowego za 2007 rok, to będziesz mógł to zrobić w sobotę 19 kwietnia br. W tym dniu, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na „Dzień Otwarty” w urzędach skarbowych województwa podlaskiego

Celem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest przybliżenie podatnikom specyfiki pracy urzędów skarbowych oraz umożliwienie złożenia zeznania za 2007 rok. Podatnicy, którzy przyjdą do swoich urzędów będą mogli m.in.:
 zapoznać się z codzienną praktyką funkcjonowania urzędu skarbowego (zasadami organizacji pracy Urzędu, specyfiką pracy na niektórych stanowiskach, zadaniami wykonywanymi przez Urząd, czy też rozwiązaniami, które Urząd stosuje żeby jak najbardziej ułatwić podatnikom rozliczanie się z podatku),
 uzyskać wszelkie informacje oraz wskazówki dot. rocznego rozliczenia podatku dochodowego PIT, a także rozliczania dochodów uzyskiwanych za granicą,
 uzyskać informacje oraz wskazówki dot. zasad zwrotu niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
 złożyć zeznanie podatkowe, a także zgłoszenie aktualizacyjne NIP (osoby, które np. zmieniały ostatnio dowód osobisty).
Ponadto poszczególne urzędy w ramach „Dnia otwartego” przygotowały dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące. Urząd Skarbowy w Łomży zaprosił w tym dniu młodzież z łomżyńskich szkół, która będzie mogła zwiedzić budynek urzędu oraz uzyskać informacje na tematy związane z podatkami oraz funkcjonowaniem urzędu.
W Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku odbędzie się konkurs na najlepsze hasło promujące płacenie podatków, w Urzędzie Skarbowym w Mońkach zaplanowano prezentację multimedialną dot. zadań urzędu, a w Urzędzie Skarbowym w Wysokiem Mazowieckiem podatnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniu nt. składania deklaracji podatkowych za pomocą Internetu.

Urząd Skarbowy w Sokółce proponuje z kolei udział w prelekcjach dot. opodatkowania dochodów zagranicznych, zasad aktualizacji NIP oraz udział w konkursie na najciekawsze hasło promujące urząd skarbowy. Z prezentacji przygotowanej przez Urząd Skarbowy w Zambrowie będzie się można z kolei dowiedzieć jakie ułatwienia dla podatników wprowadziły w ostatnim czasie urzędy skarbowe z województwa podlaskiego.
W Urzędzie Skarbowym w Hajnówce podczas „Dnia otwartego” zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych pt. „Jak postrzegam swój urząd skarbowy?”, a urzędnicy z Urzędu Skarbowego w Bielsku Podlaskim zaprosili do siebie dzieci z Domu Dziecka w Białowieży.

Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, „Dzień Otwarty” spotka się z dużym zainteresowaniem i przychylnością ze strony podatników. W ubiegłym roku w tym dniu do urzędów skarbowych z naszego województwa przyszło ok. 2600 podatników. Liczymy, że także w tym roku chętnie odwiedzą oni urzędy skarbowe w swoich miastach, aby w przyjaznej atmosferze zapoznać się ze specyfiką ich działania, a także załatwić swoje sprawy, których załatwienie w dzień roboczy może nastręczać trudności.

Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku

Urząd Skarbowy

Godziny otwarcia 19 kwietnia

US Augustów

9.00 – 13.00

US Bielsk Podlaski

9.00 – 13.00

Pierwszy US Białystok

8.00 – 14.00

Drugi US Białystok

9.00 – 13.00

US Grajewo

8.00 – 14.00

US Hajnówka

8.00 – 13.00

US Kolno

8.00 – 15.00

US Łomża

7.30 – 15.30

US Mońki

8.00 – 13.00

US Siemiatycze

9.00 – 13.00

US Sokółka

7.30 – 15.30

US Suwałki

8.00 – 13.00

US Wysokie Mazowieckie

9.00 – 13.00

US Zambrów

9.00 – 13.00


Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.