Stanisław Kossakowski (na zdjęciu w środku) i Dariusz Latarowski zostali oddelegowani przez swoich kolegów i koleżanki z Rady Powiatu do pracy w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.
Skład Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku uzupełniają: Jarosław Augustowski (przewodniczący), psycholog Bożena Perkowska, ks. Tomasz Wilga, podinsp. Jerzy Nikonowicz zastępca komendanta powiatowego policji, Antoni Milewski pracownik Starostwa Powiatowego oraz podinsp. Bogdan Ratomski z-ca naczelnika sekcji prewencji KPP. Członkowie Komisji nie są dodatkowo wynagradzani.
Komisja bezpieczeństwa i porządku publicznego zostaje powołana przez starostę na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym. Do głównych zadań Komisji należy m.in. ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu, opiniowanie pracy Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, czy przygotowanie projektu powiatowego programu zapobiegania przestępczości.
- Jeżeli ktoś ma jakiś problem, którego nie może rozwiązać np. na policji, może zgłosić się do w/w Komisji - powiedział Antoni Milewski.
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl
środa, 11 grudnia 2024
środa, 11 grudnia 2024
TAKA KOMISJA POWINNA BYĆ RÓWNIEŻ W RADZIE MIEJSKIEJ ALE TU NIKT NIE ZAUWAŻA PROBLEMU BEZPIECZEŃSTWA, PRZECIEŻ BEZPIECZEŃSTWO TO "NIE NAJWAŻNIEJSZA POTRZEBA CZŁOWIEKA"
Miasto leży na terenie powiatu - więc komisja obejmuje i je swym działaniem.
Tyle, że ta komisja powstała nie dlatego, że potrzebna komuś i może cos zrobić, a dlatego że w powiecie być musi bo tak stanowi prawo.
w miescie jest zaś komisja antyalkoholowa - bo musi, choc z jej istnienia nic nie wynika.
© Copyright 2024, Wszelkie prawa zastrzezone