wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 13722 wyświetleń

Koło SMD w Grajewie

W rok po nieformalnym zawiązaniu się grupy młodych, aktywnych ludzi z Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie formalnie założyli oni Koło Młodzi Demokraci w Grajewie.

6 lutego 2007r. odbyło się zebranie założycielskie grajewskiego Koła Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. W obecności członków zarządu regionu podlaskiego - Karola Pileckiego, Mateusza Perkowskiego, Dariusza Korolczuka i Radosława Pliszki – przeprowadzono wybory zarządu Koła w Grajewie. Przewodniczącym został Radek Muczyński (foto 6, z prawej), wiceprzewodniczącymi Anna Kowalewska i Piotr Chyliński, skarbnik to Anna Siedlecka i Adam Jankowski - członek zarządu (obecnie już student europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego).

Jak SMD zapisało w swoim statucie jest Stowarzyszeniem ludzi młodych chcących uczestniczyć w budowie Polski nowoczesnej, wolnej, silnej, zajmującej godne miejsce w Europie i świecie. Młodzi Demokraci pragną, aby w ich Ojczyźnie każdy obywatel mógł w pełni korzystać z wolności obywatelskich i gospodarczych. Promują udział ludzi młodych w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym.

Jak mówią szczególnie zależy im na tych, którzy realizują swoje aspiracje życiowe w środowiskach lokalnych. Dążą do upowszechniania wśród młodzieży postaw obywatelskich i wiedzy ekonomicznej. Propagują profesjonalizm, pracowitość, odpowiedzialność i uczciwość, które to cechy są niezbędne w społeczeństwie obywatelskim i gospodarce rynkowej.

Na spotkaniu w Grajewie, w biurze PO przy ul. Wojska Polskiego dyskutowano o Statucie, członkach tej organizacji z innych miast. Mówiono o odbytych działaniach i planach na ten rok. Jak przekazywali koledzy 70 członków Młodych Demokratów w Białymstoku z powodzeniem przeprowadza zbiórki książek, akcje charytatywne i inne, np. mające na celu wyrażanie zajmowanego stanowiska popierającego lub przeciwnie - protestu wobec czegoś.

- Nie powinno być tak, że ktoś wypełnia deklarację członkowską i tyle, czeka aż inni powiedzą co należy robić. Trzeba szukać pomysłów dla swojej działalności, włączać się w tzw. inicjatywy oddolne, obserwować co nurtuje ludzi – mówił, zarażając swoim optymizmem  przewodniczący reg. podlaskiego SMD Karol Pielcki (foto 3, pierwszy od lewej)

Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być osoba w wieku od 16 do 30 lat, do działania może włączyć się wiele osób, zostać członkiem wspierającym, czy honorowym. Młodzi grajewianie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego działania.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (19)

Zapraszam do stowarzyszenia :)

Biada narodom które ojczyzne kochają bardziej niż wolność!!!!!!!!!!!!!
Jedynie do czego prowadzi polityka to wyzysk na ludziach nizej katogeriii. Należy tepić wszelkie ugrupowania polityczne!!!!Czy ludzie pokazani na tych zdjęciach wiedzą co to jest wolność co to jest demookracja wątpie !!!! Lepiej załózcie działalnosć na zecz ludzi potrzebujacych!!!!!!!!!!!!!! ..!!!!!!!!!!!!!!!!!! ANARCHY

Platforma Obywatelska jest cool!!!!!!!!

Do "MACIEK":
Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy wiemy, co to jest wolność, demokracja, to informuję Ciebie, że wiemy. Jeżeli nie wierzysz, zapraszamy do do nas, chętnie o tym porozmawiamy i udowodnimy. A co do ugrupowań politycznych, to nie po to nasi przodkowie oddawali zycie za Ojczyznę, walczyli o Jej wolność i niepodległość, by narzucano nam teraz czyjeś rządy. Jesteśmy ludźmi młodymi, wolnymi i chcemy współdecydować o naszej teraźniejszości i przyszłości, właśnie poprzez np. działalność w SMD.
Jeżeli chodzi o ludzi potrzebyjących, to zapewniam Cię, że nasze Koło zawsze będzie pomagało tym, którzy potrzebują pomocy. Przypomnę, że w grudniu zbieraliśmy produkty spożywcze i przemysłowe dla wychowanków Domu Opieki Społecznej w Grajewie. Sami nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, ale razem możemy wiele. Więc zapraszamy serdecznie do współpracy!!!!!!

ja także pozwolę sobie napisać do szanownego pana maćka. piszesz że biada narodom które bardziej kochają niż wolność... hmmm czyż to nie przez takie osoby jak ty polska straciła niepodległość? przez osoby które nie chciały walczyć dla naszego kraju? przez osoby którym obcy był los innych ludzi, całego polskiego społeczeństwa? jeżeli chodzi o pomoc potrzebującym, to może najpierw wypowiedz się o swojej działalności na rzecz pomocy potrzebującym. pomogłeś komuś kiedyś? i tak na marginesie-z tej pomocy i swojej działalności nie czerpiemy żadnych korzyści oprócz uśmiechu tych, którym pomogliśmy.
i jeszcze jedno: co ma słowo ANARCHY do naszej działalności?
kolejny idiota który wypowiada się nie wiedząc o co mu chodzi, po co w ogóle zabiera głos i co chce w ogóle osiągnąć. czyżby prowokacja z innej organizacji?

a na stole prezydencjalnym brakuje tylko paluszków słonych i batonów juhas.szanowny panie redaktorze zebraliśmy sie tu po to ....itd itp.gadające głowy, nic więcej.

wy wasza demokracja i wolność głupie gadanie narzucone przez tą bande rządzącą tym krajem od 16lat. Ludzie teraz idą na łatwizne przyjmują życie takie jakie jest. Dla mnie osobiscie rząd władza całe to państwo wszystkie ugrupowanie które narzucają jakieś tam poglądy (lewica czy prawica jeden kierunek desperackie akty nazywane banytyzmeme!!!! ) oznacza to samo środek wyzysku nacisku egzekwowany przez aparaty terroru (policja wojsko UOP i te inne bzdury) Ktokolwiek (państwo)kładzie na mnie rękę, aby mną rządzić, jest tyranem - uważam go za swego wroga. Pewnie wy myslicie ze tacy nie jestescie (ale będziecie tylko wam ta władza troche do głowy uderzy !!!)
Anarchia nie oznacza braku instytucji wogóle tylko takich które zmuszają człowiek do podporządkowania się przemocy!!!!!!!!!!!!

Maćku - UOP-u już nie ma. Ludzie kochani! Czemu niektórzy z Was nie szanują takich inicjatyw? Dlatego, że sami nie potraficie się zorganizować? Dlatego, że sami nie jesteście zdolni do współpracy? Dlatego, że zazdrościcie, ponieważ można tworzyć społeczeństwo obywatelskie również w Grajewie? Dlatego, że nie pasuje Wam akurat ta opcja? Dlatego, że sami nie wiecie jak zorganizowac sobie czas więc innym bronicie? A może dlatego, że to właśnie Grajewo? Może to miasto Was przytłacza i hamuje? Zastanówcie się i pochopnie nie oceniajcie. Doceńcie to, że komuś się po prostu CHCE.

...a dlaczego tylko do 30 lat przyjmujecie. Ja mam 38 i czuje się młodo!

Jezeli ktos mialby jakies watpliwosci czy tez pytania, Stowarzyszenie "Mlodzi Demokraci" jest do dyspozycji kazdego w piatki od godziny 14.30 do 15.30 w biurze poselskim w D.H. CENTRUM przy ul.Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy!!!!!!

do GG : niby czlonkami Stowarzyszenia "Mlodzi demokraci" moga byc osoby w wieku od 16 do 30 lat,ale do wspolpracy zapraszamy wszystkich! Pozdrawiam!

Polska jest krajem który posiada ogromny potencjał i trzeba ten potencjał wykorzystac ! Kraj w środkowej Europie, centrum Europy !
Dostep do morza, szlaki handlowe z zachodu na wschod i odwrotnie.
Polska musi sie rozwijac i trzeba dzialac a nie siedziec i narzekac !
Napewno bedziemy działac korzysc Polsce ale nigdy nie bedziemy jej szkodzic ! A wiec zapraszam do naszego biura w piatki od godziny 14.30 do 15.30 wszystkich chetnych :)

Życzę powodzenia w działaniu.Tylko pamiętajcie ,polityka rządzi sie własnymi prawami.Obserwujcie jak jest budowana demokracja pod rządami PISu.Nie podzielcie losu Młodzieży Wszechpolskiej i MSLD.Bierzcie udział w posiedzeniach Rady Miasta.Uczcie się na błędach innych.Może wam sie uda,czego Wam bardzo życzę.Ile osób liczy juz wasza organizacja?z poważaniem

My popieramy Platformę Obywatelską, nie sPISek:P

do "XYZ" : obecnie w Stowarzyszeniu "Młodzi Demokraci" jest 14 osób. Mamy nadzieję, że kolo będzie się nieustannie rozrastało. Serdecznie zapraszamy!

Dziekujemy bardzo XYZ :) hmmm nasza organizacja liczy narazie 13 osob ale sa juz nastepni chętni :) zapraszamy :P

Mam pytanie do przewodniczącego Młodych Demokratów.Podstawą utrzymania sie organizacji sa pieniądze.Macie podpisane porozumienie z Platformą Obywatelską co do finansowania organizacji?Czy zamierzacie działac charytatywnie.?Wiem że jesteście jeszcze na etapie organizacyjnym i jesteście pełni zapału,ale uwierzcie mi bez pieniedzy nie da się działać .Najprostszym sposobem na odziaływanie na opinie publiczną miasta Grajewo jest uczestnictwo w sesjach ,komisjach RM i RP.Poproście aby przysyłano wam projekty uchwał,wnoscie poprawki i zabierajcie głos właśnie na takich posiedzeniach.napewno z początku wasze głosy będa bagatelizowane,ale jak będziecie uparci,i przygotowani do dyskusji merytorycznych zostaniecie zauważeni.Nie zrażajcie się początkowymi niepowodzeniami.Nie prowadżcie polityki dla polityki ale przekładajcie ją na konkretne cele,zrozumiałe dla prostych ludzi.Bedę śledził jak sie rozwijacie .Naprawdę życzę wam dobrze.

Przewodniczący koła S"MD" upoważnił mnie do odpowiedzi na pytanie autora XYZ. Niestety, nie jestem dziś w stanie powiedzieć czy Deklaracja współpracy z Platformą Obywatelską z dnia 5 marca 2001 r. zakłada pomoc finansową partii dla Stowarzyszenia. Moja niewiedza wynika z przyczyn technicznych, ponieważ na stronie internetowej S"MD" występuje problem z otwarciem pliku mieszczącym wspomnianą deklarację. Od siebie moge tylko napomknąć, że stan krajowych finansów Stowarzyszenia nie jest imponujący, wręcz alarmujący. Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia źródłami majątku Stowarzyszenia są składki członkowskie, darowizny i dotacje, spadki, dochody z ofiarności publicznej i dochody z działalności gospodarczej. Nasze koło nie otrzymało i raczej nie otrzyma dofinansowania od grajewskiego koła PO w Grajewie. Nieformalna grupa sympatyków swoją dotychczasową działalność finansowała poprzez dobrowolne składki członkowskie i tak też bedzie po formalnym zawiązaniu się koła. Szczerze powiedziawszy, z własnego doświadczenia oraz obserwacji zeszłorocznych akcji wiem, iż pieniądze to nie wszystko, a nawet przy małych nakładach finansowych można urzeczywistaniać wcześniej zdefiniowane założenia. Oczywistym jest, że regularne opłacanie składek członkowskich pozwoliłoby zarówno na efektywniejsze jak i efektowniejsze działanie Stowarzyszenia. Do realizacji tego założenia powołana została funkcja skarbnika.
Działalnośc charytatywna nie jest wykluczona, przy czym chciałbym zauważyć, że nasi członkowie byli organizatorami bożonarodzeniowej zbiórki żywności dla grajewskiego Domu Pomocy Społecznej. Promujemy udział ludzi młodych w życiu publicznym, ekonomicznym ale również społecznym i taka działaność zapewne znajdzie zwolenników wśród członków koła. W pełni zgadzamy się ze sposobem odziaływania na opinie publiczną, który przedstawił Pan/Pani w swoim komentarzu. Istotnym problemem jest jednak to, że sesje odbywają się w dni powszednie w godzinach porannych, co w zasadzie przekreśla szansę uczestnictwa w posiedzeniach. Członkowie koła S"MD" to głównie uczniowie i jedynym sposobem i źródłem zapoznania się z pracami samorządowców jest Biuletyn Informacji Publicznej.
Dziękujemy wszystkim, którzy doceniają nasze zaangażowanie.

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz.Życzę powodzenia w działalności.Z poważaniem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.