Wiadomości

  • 19 komentarzy
  • 10174 wyświetleń

Kolizja z łosiem

Dzisiaj na trasie krajowej nr 65, na odcinku Ruda - Koszarówka, doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. Dzięki szybkiej reakcji kierującego, zarówno on, jak i zwierzę wyszło bez szwanku. To już kolejny w ciągu ostatnich trzech tygodni przypadek zderzenia pojazdu z dzikim zwierzęciem. Grajewscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Sześć kolizji z udziałem dzikich zwierząt - to bilans ostatnich trzech tygodni na terenie powiatu grajewskiego. W każdym z tych przypadków, scenariusz zdarzenia był ten sam. Przed nadjeżdżający pojazd wtargnęło dzikie zwierzę, doprowadzając do zderzenia. Ostatnia taka kolizja miała miejsce  dzisiaj rano na trasie K65 na odcinku Ruda Ciemnoszyje. Około godziny 5:30 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że tuż przed nadjeżdżający osobowy Volkswagen wbiegł łoś. Dzięki szybkiej reakcji 35 - letniego kierowcy samochodu zwierzę „otarło się” o pojazd i uciekło do pobliskiego lasu. Podobna sytuacja spotkała wczoraj w godzinach wieczornych 32 - letniego obywatela Litwy - kierowcę ciężarowego Mercedesa. Do zdarzenia doszło  na trasie K61 w rejonie miejscowości Guty. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Niestety pomimo reakcji 32-letniego kierowcy samochodu zderzenia nie udało się uniknąć. W jego wyniku zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście obu kierującym pojazdami mężczyznom nic poważnego się nie stało.

Grajewscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Wraz z początkiem jesieni i przypadającą wtedy porą godową u łosi, rozpoczyna się czas wędrówek tych zwierząt. Wiąże się z tym większe niż zwykle ryzyko spotkania łosia na drodze i wypadku drogowego. Funkcjonariusze apelują o ostrożną jazdę, szczególnie w miejscach oznaczonych specjalnymi znakami ostrzegawczymi.

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (19)

Panowie policjanci radzicie jechać ostrożnie ??? to znaczy jak 15- 20 -30 -40 proszę mi to wytłumaczyć? taką szybkością to można jechać po Grajewie a jeśli ktoś ma przejechać 100 -200 km to musi jechać cały dzień ?? Łosi jest po prosu za dużo i moim skromnym zdanie je po prostu trzeba przesiedlić albo po prosu odstrzelić ? jeszcze parę lat temu nie było takiego problemu? I jeszcze jedna ważna rzecz niech leśniczy jak tnie drzewa to niech tnie przy drodze a nie10-15m dalej ? a kto ma wycinać te wszystkie krzaczory ? poprawiła się by wtedy widoczność i może zmniejszył by się problem ?

Ile to jeszcze będzie tych wypadków z łosiem? Moze by tak samorzadowcy pomyśleli o tym jak zaradzic temu.Wystarczy zrobić ogrodzenie z siatki po bokach jezdni na całości az do Osowca. Nie ma pieniędzy to moze by tak zbórka od mieszkańcow Grajewa niech by każdy dał symboliczną złotówkę.Byłem teraz na Litwie i tam drogi są zabezpieczone siatką. To wstyd ze nikt o tym nie pomyślał.A ilu jeszcze zginie przez łosie któż to wie.Temat do przemyślenia.

Jestem tego samego zdania. Jest ich za dużo. Ostatnio też wyskoczył mi przed maskę ale zdążyłam wyhamować. Ale jadąc chyba nie i to chodzi żeby wkolko wypatrywać kiedy łoś wyskoczy. Jadąc mam się czuć bezpiecznie i nie mam zamiaru stracić życia przez jakieś głupie zwierze

Haha weź ty sam się odstrzel. Czytając to co piszesz powala mnie na kolana.. Przesiedlic albo odstrzelic masakra nie wierze ze ktoś wpadł na taki PORABANY Pomysł. Pozdrawiam Cię !!

a celebryci walcza przeciw odstrzalom losi bo szkoda im zwierzat a ludzi to juz nie a na obiad wtryniaja schabowe tylko swist i gdzie tu logika

Dużo się gada na ten temat ale GDAKA i Lasy Państwowe nic nie robią, no może poza ustawieniem wilczych oczu wzdłuż drogi. Jedynie oczyszczenie przedpola drogi z drzew umożliwi odpowiednio szybkie zauważenie zwierza wybiegającego z lasu. Teraz ten czas jest tak krótki, że trzeba jechać max 40km/h aby w porę zareagować.

dziecko pod nickiem ,,odsrzelic" ty sie lepiej nie wypowiadaj póki prawa jazdy nie masz. poki co za takie wypowiedzi to ciebie powinni odstrzelic przy takim toku rozumowania

Do pomysłodawcą, puknij się w głowę człowieku co mają ludzie z Grajewa do tego?

Do XyZ: sam sie puknij w swoją głowę. Pomyslałes ilu juz grajewiakow zgineło przez łosia.Jak grajewiacy nie dołożą to moze p Minister Rolnictwa i Lesnictwa dołozy na ogrodzenie.Dołozył niedawno 200 milionow na jakies tam termy to co dla Ministra takie kilkadziesiat tysiecy na ogrodzenie, a moze wielu uratowac od tak głupiej smierci spowodowanej przez łosie.

Niech Leśniczy pozakłada łosiom kamizelki odblaskowe pomarańczowe dla samców i zielone dla samic i bedzie po sprawie.

Popieram rychu !!! Tak powinno być zrobione jak najszybciej

Zagrodzic lasy siatką , gdzie jest duże zagrozenie dla kierowcy. Jak to robią w innych państwach.

Zagrodzic lasy siatką , gdzie jest duże zagrozenie dla kierowcy. Jak to robią w innych państwach.

Zagrodzic lasy siatką , gdzie jest duże zagrozenie dla kierowcy. Jak to robią w innych państwach.

Jak kiedyś pociągi ciągnęły parowozy i dochodziło do pożarów lasu od iskier, to nie było oporów z wycinaniem drzew wzdłuż torów.Ale jak dochodzi do wypadków, czasem śmiertelnych, po zderzeniu z leśną zwierzyną, to nie ma chętnych na wycięcie pasów leśnych po obu stronach drogi, a to jedyne wyjście.

Jak nic trzeba pomalować łosie farbą odblaskową żeby z daleka było widać !

A co Lasy Państwowem mają do tego? Tym żądzą ci wyżej w ministerstwach, a nadleśnictwa to mały pikuś. Odczepcie się od leśników. Patrzę ostatnio jakaś nagonka na nich... A Oni robią to co im każą

Zginie kilku obroncow tych zwierząt to zrozumieja jak pewnego razu z rodziną będą jechali i los im wbiegnie przed auto smierc zajrzy w oczy to zaczna myslec

łosi nie jest za dużo, łosie się ucywilizowały i nie boją się ludzi i samochodów i ciągle przemieszczają się w poszukiwaniu lepszego życia. xx ma rację założyć siatki oraz wyciąć pas drzew wzdłuż jezdni, tak robią inteligentni rządzicie w cywilizowanych krajach. Do roboty Zarządy Dróg

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.