środa, 17 kwietnia 2024

Sport

Kolejny mecz Warmii 15 IX

Kolejny trzecioligowy mecz WARMII Grajewo zapowiada się niezwykle ciekawie.

W sobotę 15 września o 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie nasz zespół po raz pierwszy w swojej długiej historii zmierzy się w spotkaniu ligowym z PŁOMIENIEM Ełk. Goście w ubiegłym sezonie wywalczyli awans do III ligi, po kilku latach starań i niepowodzeń. PŁOMIEŃ Ełk jest klubem z krótką historią, ponieważ powstał zaledwie w 1996 roku. Założycielem tego klubu jest ełcki przedsiębiorca budowlany pan Romuald Szuliński. Obecnie prezesem ełczan jest syn pana Szulińskiego – Rafał, ale pan Romuald wciąż ma w klubie wiele do powiedzenia. PŁOMIEŃ występował najpierw jako PŁOMIEŃ Woszczele, następnie “gościł” w Białej Piskiej jako PŁOMIEŃ/ZNICZ Biała Piska, by w końcu znaleźć swoje miejsce w Ełku. Przez kilka poprzednich sezonów klub pana Szulińskiego pomimo posiadania silnej kadry, sprowadzania drogich w utrzymaniu zawodników z Olsztyna czy Białegostoku stale grał w IV lidze i dopiero w poprzednim sezonie udało mu się w końcu osiągnąć awans. Stało się to przy wielkim udziale dwóch osób związanych w poprzednich latach z naszym Klubem. Trenerem PŁOMIENIA od stycznia 2012 roku został Przemysław Kołłątaj, który jest wychowankiem WARMII i który w od września 2005 do grudnia 2006 pełnił rolę grającego trenera naszego WARMII Grajewo. Przez osiem lat w naszym Klubie grał też obecny kapitan PŁOMIENIA Maksym Mirva, który do ełckiego klubu dołączył w po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. PŁOMIEŃ dzięki hojności sponsora posiada w swojej kadrze kilku niezwykle doświadczonych zawodników – w bramce występuje Andrzej Szyszko, mający za sobą grę nawet w ekstraklasie w barwach WISŁY Płock. Trener Kołłątaj, który obecnie skupił się już wyłącznie na szkoleniu i zaprzestał udziału w meczach w roli zawodnika ma do dyspozycji także byłych zawodników WIGIER Suwałki takich jak Marcin Trzaskalski i Patryk Koszycki oraz niedawnych graczy MAZURA Ełk : Grzegorza Komorowskiego, Mariusza Adasiewicza i ormianina Sevaka Safaryana. W przerwie letniej ełczan zasilił obrońca STOMILU Olsztyn Bartosz Szaraniec. Do zespołu tuż przed startem bieżącego sezonu dołączył też napastnik Michał Twardowski, który w sezonie 2008/2009 6 razy zagrał w ekstraklasie w barwach JAGIELLONII Białystok. Trzeba przyznać, że transfer Twardowskiego okazał się znakomitym posunięciem – w siedmiu dotychczasowych meczach tego sezonu zdobył on już siedem bramek! PŁOMIEŃ jak na razie radzi sobie w III lidze świetnie. Po siedmiu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli i posiada 13 punktów. Wydaje się, że zawodnicy, na których utrzymanie stać mało który klub w III lidze dają w końcu taką jakość na którą pan Szuliński czekał od lat. Choć w PŁOMIENIU dzieje się o wiele lepiej niż u lokalnego rywala to jednak nadal ełccy kibice murem stoją za MAZUREM, który obecnie występuje zaledwie w klasie okręgowej. Tradycje i historia ełckiej piłki to MAZUR, jednak rzeczywistość jest dla zwolenników tego klubu brutalna – obecnie to PŁOMIEŃ jest pierwszą siłą w Ełku i zapewne nieprędko się to zmieni.
Z całą pewnością WARMIĘ czeka w sobotę arcytrudny mecz. PŁOMIEŃ to silny zespół z doświadczonymi zawodnikami w składzie. Do składu naszego zespołu wraca po pauzie za żółte kartki Konrad Kowalko. Do dyspozycji trenera Strzelińskiego będą wszyscy zawodnicy, którzy byli w kadrze zespołu na ostatnim meczu w Kolnie.
Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz i prosimy o wsparcie dopingiem naszych piłkarzy.
 
Autor: Janusz Szumowski
http://kswarmiagrajewo.org
http://www.facebook.com/warmia

wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.