Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7520 wyświetleń

Kolejne utrudnienia w budowie drogi S16 Olsztyn - Ełk

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił skargę GDDKiA na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) dotyczący S16 Olsztyn Wschód – Barczewo. Oznacza to, że GDDKiA będzie musiała unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty i przeprowadzić ponowne badanie z uwzględnieniem odrzuconej oferty.

Przetargi na projekt i budowę S16 pomiędzy Olsztynem a Biskupcem ogłoszono 21 grudnia 2022 roku. Pierwotny termin otwarcia ofert przewidziany był na 20 lutego 2023 r., jednak ze względu na dużą liczbę pytań (prawie 2,5 tys.) złożonych przez zainteresowanych oferentów przesunięto otwarcie na 22 czerwca ubiegłego br. Wpłynęło łącznie szesnaście ofert. W postępowaniu dla odcinka Olsztyn Wschód – Barczewo wybrano firmę Budimex z ceną 507,4 mln zł, a dla odcinka Barczewo – Biskupiec firmę PORR z ceną 457 mln zł. Od obu rozstrzygnięć wpłynęły odwołania do KIO. 

 

Dla sąsiedniego odcinka Barczewo – Biskupiec, KIO oddaliła trzy odwołania od wyboru najkorzystniejszej oferty. Wpłynęła jednak skarga na wyrok KIO do Sądu Okręgowego w Warszawie. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

W ramach obu tych zadań, w śladzie obecnej DK16, powstanie droga ekspresowa o długości blisko 30 km. 

Największe dyskusje w regionie wzbudza stan drogi krajowej na odcinku przez Mazury - od Mrągowa do Ełku. Od kilkunastu lat nie wybrano trasy, przez którą ma przebiegać ta droga, która obecnie jest kręta i wąska.

 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Olsztyn

Komentarze (2)

To co jest między Mrągowem a Mikołajkami nie można nazywać drogą . To coś nie wiadomo jak nazwać!!

Wielka szkoda. Wszyscy tracimy. Drogi o wyższym standardzie zapewniają bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt. Proszę o publikacje danych ile osób, zwierząt (saków) rocznie ginie na drogach szybkiego ruchu, a ile na pozostałych. Proponuję odnieść to w przeliczeniu na 100, 1000 km dróg. Pominiemy fakt zaśmiecania przyrody, ale tego zieloni nie widzą. Myślę, że pseudo eko stowarzyszenia myślą tylko o własnych kontach. Jakiś czas temu przeczytałem artykuł o przeciwnikach budowy elektrowni atomowej, ile tam było stowarzyszeń z podlaskiego przejętych, ale czym?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.