Warto przeczytać

Klimatyzację możesz wykorzystać nawet zimą

Masz w domu klimatyzację, ale używasz jej jedynie do schłodzenia się podczas letnich upałów lub czekasz z jej zakupem do lata? To błąd! Sprawdź ile korzyści możesz mieć z używania klimatyzacji w chłodne, a nawet mroźne dni. 

Fakt, że klimatyzacja kojarzona jest przede wszystkim z latem i to właśnie wtedy jest na nią największe zapotrzebowanie. Przekonaj się, że może stać się niezbędnym urządzeniem również wiosną, jesienią i zimą. 

Klimatyzacja zimą - korzyści 

Klimatyzacja może ogrzać Twoje mieszkanie do temperatury, takiej, w której czujesz się komfortowo, nie przekraczaj jednak 25°C. Taka temperatura negatywnie wpływa na zdrowie, pogarsza samopoczucie i zmniejsza odporność. Niektóre klimatyzatory umożliwiają osiągnięcie ciepła na poziomie nawet 31°C!

Aby poczuć ciepło, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, bez żadnego skomplikowanego działania, pracy przy noszeniu drewna i najważniejsze bez ryzyka poparzenia się dzieci i zwierząt np. iskrą z kominka. Dodatkowo klimatyzatory osuszają i wentylują pomieszczenie. 

Klimatyzacja zastąpi wszystkim znane, mocno pochłaniające prąd grzejniki elektryczne - farelki. Zaoszczędzisz pieniądze, bo klimatyzator oddaje więcej energii cieplnej niż pobierze.

Komfort, ekologia, zdrowie

Ogrzewanie elektryczne jest najbardziej ekologicznym, komfortowym sposobem ogrzewania.  Używając klimatyzatora przyczynisz się do ochrony środowiska i zdrowia nie generujac szkodliwych spalin i pyłów smogowych. 

Ogrzewanie mieszkania - klimatyzacja stacjonarna czy przenośna? 

Jeśli w domu masz już zamontowaną klimatyzację i w pełni z niej korzystasz to bardzo dobrze. Jeśli jeszcze nie i nie wiesz jaki rodzaj klimatyzatora kupić (stacjonarny czy przenośny) to łatwiejszym, tańszym i przede wszystkim szybszym rozwiązaniem, który pozwoli Ci na korzystanie z jego funkcji ogrzewania już teraz jest klimatyzator przenośny

Klimatyzacja stacjonarna jest najbardziej znana i popularna ale niestety droga i nie dla każdego. Składa się z dwóch jednostek, które trzeba ze sobą połączyć rurociągiem chłodniczym. Montaż musi być wykonany przez fachowca, który zainstaluje jedną jednostkę w mieszkaniu, a drugą na balkonie lub budynku i przeciąganie rury przez ścianę. 

Klimatyzację stacjonarną najlepiej montować wiosną lub latem, jeśli oczywiście masz taką możliwość oraz odpowiednie finanse. Bo zakup i montaż takiej klimatyzacji może kosztować kilka tysięcy. 

Klimatyzator przenośny bez kosztownego montażu 

Koszt klimatyzatora przenośnego jest niższy, ponosisz tylko koszt zakupu, bez instalacji - urządzenie podłączysz samodzielnie. Nie zajmuje dużo miejsca (podobnie jak grzejniki elektryczne) obudowa nie nagrzewa się, nie ma niebezpiecznych elementów, które mogłyby zaszkodzić dzieciom. Do zestawu dołączony jest pilot i rozkładana, miękka rura

Jedynie co musisz zrobić to podłączyć rurę do otworu z tyłu urzadzenia. Wcześniej należy przygotować okno, uchylić i założyć uszczelkę, a następnie lekko wychylić rurę zaciskając ją zamkami. I tyle, urządzenie jest gotowe do grzania. 

Skąd bierze się ciepło z klimatyzatora? 

Powietrze pobierane jest z zewnątrz przez rurę, potem trafia do urządzenia z gazem chłodniczym, które pod wysokim ciśnieniem ogrzewa je, a następnie ciepłe powietrze wtłaczane jest do pomieszczenia. Mobilny klimatyzator możesz przenosić do innych pokoi (ma zamontowane kółka) co niestety nie jest możliwe w przypadku klimatyzacji stacjonarnej, która może ogrzać ten pokój, w którym się znajduje. 

Klimatyzator dobierz do pomieszczenia, w którym docelowo ma się znajdować

Dokładnie zwróć uwagę w opisie klimatyzatora do jakiego pomieszczenia jest przeznaczony, jaką ma moc chłodniczą i grzewczą oraz czy na pewno w zestawie znajduje się rozkładana rura.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.