środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

"Kleszczowa" mapa

Sezon na kleszcze rozpoczął się już w kwietniu, choć pojedyncze doniesienia o występowaniu tych insektów pojawiały się wcześniej. Te pasożyty możemy spotkać głównie w lasach, na łąkach, parkach, czy działkach. Żerują w wysokich trawach, na liściastych drzewach i ogródkach. Wybierając się na łono natury trzeba być uważnym.


Twórcy serwisu ciemnastronawiosny.pl opracowali mapę kleszczy. Dzięki niej można sprawdzić, w których miejscowościach w naszym regionie, insekty należą do najbardziej dokuczliwych. Mapa jest interaktywna i na bieżąco aktualizowana. Każdy użytkownik może sam ją edytować i nanosić informacje, natomiast punkty występowania kleszczy wyświetlane są w postaci zanonimizowanej, tzn. rzeczywiste miejsce znalezienia kleszcza znajduje się w promieniu ok. 100 metrów. 


Uwaga! Miejsce niezaznaczone na mapie nie oznacza, że jest wolne od kleszczy.

Warto wybrać na spacer odpowiednie ubranie, aby uchronić się przed atakiem kleszcza, możemy także użyć specjalnego preparatu odstraszającego insekty. Po przyjściu do domu pamiętajmy, by dokładnie obejrzeć swoje ciało i sprawdzić, czy nie przynieśliśmy na skórze niechcianego lokatora. Nie zapominajmy także o zadbaniu o naszych czworonożnych przyjaciół.

 

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.