Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 7998 wyświetleń

Kiermasz książki i rękodzieła

Prywatne biblioteczki domowe to teraz miejsce 130 pozycji książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna po raz pierwszy zorganizowała akcję zbycia książek, które z różnych przyczyn zostały wycofane z półek biblioteki.

Jednym ze sposobów zbycia pozycji książkowych jest makulatura, inną kiermasz. Właśnie taka druga możliwość po raz pierwszy została wykorzystana. 12 kwietnia w wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie zorganizowano Kiermasz Starej Książki.

Jakie książki trafiły na kiermasz?
Nierot - takim terminem potocznie w handlu określa się towar, który zalega na półkach, czyli po prostu nie schodzi, zmuszając sprzedawców do działania. Tak samo jest z książkami, te, na które nie było zapotrzebowania, nie miały wzięcia trafiły zamiast na makulaturę na kiermasz, a stąd do prywatnych biblioteczek. To było podstawowe kryterium jakim kierowano się przy wyborze książek na kiermasz.

130 publikacji z 300 wystawionych jest już we właściwych rękach. Pozostałe książki, które nie znalazły nowych właścicieli jeszcze przez tydzień będą wystawione do sprzedaży. Osoby zainteresowane zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach pracy czytelni. Podczas trwania książkowej giełdy można było również założyć kartę i korzystać z zasobów biblioteki.-------------------------------------------------
Świątecznie, regionalnie to jarmark wielkanocny

Wkładają serce i umiejętności w to co wytwarzają, a to co wytworzą jest wyjątkowe, wygląda i smakuje świetnie. Właśnie tylko takie produkty były dostępne na Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie.

Tydzień przed świętami Wielkiej Nocy Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie zorganizowała Jarmark Wielkanocny. Ozdoby świąteczne, wyroby regionalne i rękodzieło wytworzone przez lokalnych twórców - to wszystko było dostępne na jarmarku, który odbył się 12 kwietnia br. przed gmachem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Jarmark przybliżył nam atmosferę świąt, a lokalnym twórcom stworzył możliwość do zaprezentowania swoich wyrobów.


MBP w GrajewieKomentarze (1)

czy i gdzie można kupic te cudne rekodziela? szkoda,z przed wystawą tak mało było rozpropagowane, na pewno dużo osób by przyszlo i kupowało. Niesamowity talent ludzki , gratulować tylko.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.