piątek, 21 czerwca 2024

Warto przeczytać

Kiedy warto skorzystać z wirtualnego biura?

Wirtualne biuro to wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zarejestrować swoją firmę w prestiżowej lokalizacji, ale nie chcą ponosić kosztów związanych z wynajmowaniem biura stacjonarnego. Usługa wirtualnego adresu wiąże się z szeregiem korzyści. Sprawdź, kiedy to rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie.


Wirtualne biuro - co to jest?


Zgodnie z polskim prawem każda legalnie działająca firma musi posiadać adres, do którego ma tytuł prawny. Usługa wirtualnego biura nam to umożliwia. Polega ona na udostępnieniu przedsiębiorcy adresu do rejestracji firmy w urzędzie. Wirtualne biuro staje się oficjalną siedzibą przedsiębiorstwa, do której spływa korespondencja firmowa, w tym pisma urzędowe. Pracownicy takiego biura odbierają pocztę i powiadamiają o niej przedsiębiorcę, a w razie potrzeby mogą wykonać skan listu. Pod wirtualnym adresem Beyond Office można też zorganizować spotkanie z klientem, ponieważ do dyspozycji przedsiębiorców są w pełni wyposażone sale konferencyjne. Inne usługi, z jakich można skorzystać w ramach wirtualnego biura, to m.in.: obsługa księgowości, pomoc w rejestracji spółki, doradztwo prawne, organizacja eventów

Oczywiście nie wszystkie wirtualne biura oferują tak szeroki zakres usług. Należy zwrócić uwagę na to, zanim podpiszemy umowę z konkretną firmą. Na początku może wydawać nam się, że do prowadzenia firmy wystarczy nam adres i obsługa poczty, a później pojawi się potrzeba zorganizowania profesjonalnej konferencji, a biuro nie będzie posiadało odpowiedniego pomieszczenia na jej zorganizowanie. Lepiej więc od razu wybrać taki adres wirtualny, który nie będzie nas ograniczał i zapewni naszej firmie możliwość swobodnego działania w wielu kwestiach.


Kiedy warto zdecydować się na wynajem wirtualnego biura?


Wirtualne biuro to usługa dla przedsiębiorców, którzy są otwarci na nowoczesne rozwiązania i jednocześnie chcą zadbać o harmonijny rozwój swojej firmy. Jeśli do prowadzenia działalności nie potrzebujesz siedziby stacjonarnej, a zależy Ci na prestiżowej lokalizacji, wirtualne biuro będzie dla Ciebie idealne. W porównaniu z samodzielnym wynajmowaniem przestrzeni biurowej zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy.

Usługa wirtualnego biura dedykowana jest zarówno małym, jak i dużym firmom. Mogą korzystać z niej jednoosobowe działalności gospodarcze, a także spółki cywilne, akcyjne, komandytowe, handlowe czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o branżę przedsiębiorstwa. Na wirtualne biuro najczęściej decydują się freelancerzy, ale też osoby prowadzące sklepy internetowe, agencje marketingowe, biura rachunkowe czy nawet kancelarie prawne.

Wirtualne biuro daje możliwość odgraniczenia sfery prywatnej od zawodowej. Zyskujesz adres firmy, którego możesz używać swobodnie publicznie bez obaw, że klienci będą nachodzić Cię w domu. Niektórzy przedsiębiorcy nie mogą nawet zarejestrować firmy pod domowym adresem, ponieważ wynajmują mieszkanie, a jego właściciel nie wyraża zgody na wykorzystanie lokalu do celów biznesowych.


Jakie korzyści wiążą się z posiadaniem wirtualnego adresu?


Wirtualne biuro w Warszawie czy innym dużym mieście to atrakcyjny adres, który dobrze prezentuje się w materiałach reklamowych i na stronie internetowej. Klienci chętniej korzystają z usług firmy, której siedziba znajduje się w rozpoznawalnym miejscu. A jeśli zachodzi potrzeba zorganizowania spotkania z klientem lub kontrahentem, wirtualne biuro zlokalizowane w dobrze skomunikowanym miejscu sprawdzi się w tym celu idealnie.


W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z doradcami Beyond Office w Warszawie: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.