sobota, 25 września 2021

Kultura i rozrywka

Kamyki połączyły przedstawicieli z 27 Państw świata, z kilkunastu miast Polski

Kamyki połączyły  przedstawicieli z 27 Państw świata, z kilkunastu miast Polski
Kolorowy, nietuzinkowy, prawdopodobnie pierwszy taki na świecie, międzynarodowy chodnik z ręcznie malowanych kamyków,  powstał w Ełku, w ramach projektu społecznego, połączył we współdziałaniu wiele Państw świata, miast Polski, instytucji, ale nade wszystko osób. Powstał dla każdego z nas, tak by nas łączyć, byśmy częściej idąc na spacer uśmiechali się do siebie. To miejsce dla każdego komu życzliwość, otwartość, współtworzenie też są bliskie. 
 

Miały połączyć we współdziałaniu,  nieść radość i uśmiech przechodniom. Przynieść odpowiedź na to, jak dziś, w praktyce ma się modne słowo współpraca, zachęcić do aktywności fizycznej w najprostszej formie – długich spacerów, w nietuzinkowych okolicznościach natury – Jeziora Ełckiego...Ale nade wszystko połączyć nas w czasie pandemii, izolacji, trosk i niepokoju. Miały stać się swoistą obietnicą, że wkrótce znowu się spotkamy, popatrzymy sobie w oczy, wymienimy spojrzeniami, uśmiechniemy, podarujemy coś od siebie...Ale także pokazywać to co jest ważne dla każdego z nas i łączyć nas w różnorodności. Tak właśnie się stało...Kamyki malowane przez przedstawicieli wielu Państw  i kilkunastu polskich miast łączą dziś świat w Ełku. 

 

Więcej: https://www.odpowiedzialnizamarzenia.pl/aktualnosci/item/40-kolorowe-kamyczki-w-elku-polaczyly-swiat

piątek, 24 września 2021

Spotkanie z Krówką Matyldą

piątek, 24 września 2021

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Mleka

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.