Kultura i rozrywka

"Jedynka" w świecie sztuki...

20 października br. grupa uczniów z klas drugich oddziału gimnazjalnego oraz członkowie zespołu teatralnego „Maska” wraz z opiekunem p. H. Rokicką wzięli udział w wycieczce do Białostockiego Teatru Lalki oraz Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.Spektakl „Cyber Cyrano” zachwycił młodzież. To historia trojga młodych ludzi, opowiadająca o manipulacji w wirtualnym świecie. Temat bardzo aktualny, ponieważ młodzież jest szczególnie podatna na zagrożenia płynące z Internetu. Świetna scenografia i muzyka podkreśliły klimat przedstawienia.
 
Zajęcia edukacyjne w muzeum Firma portretowa „S. I. Witkiewicz” zaprasza,! prowadzone w oparciu o zbiory malarstwa, zainspirowały uczniów do aktywnego udziału. Młodzież malowała portret wybranej osoby z grupy, wzorując się na Witkacym. Po zapoznaniu się z regulaminem firmy portretowej artysty, uczyli się wybierać typ portretu, tworzyli własny kod opisywania obrazu, bawiąc się przy tym doskonale.
 
Był to ciekawy sposób obcowania ze sztuką i pełen wrażeń wyjazd.
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.