Kraj

Jechali o 50 km/h za szybko

Ełk: Jechali o ponad 50 km/h za szybko. Stracili prawa jazdy na 3 miesiące

        Według obowiązujących przepisów kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Podczas minionego weekendu w powiecie ełckim przekonało się o tym trzech mężczyzn, którzy poruszali się za szybko.

 

Policjanci ełckiej drogówki zatrzymali w weekend BMW, które jechało przez miejscowość Liski z prędkością 97 km/h, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość 40 km/h. Kierujący nim 22-latek przekroczył prędkość o 57 km/h, za co policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali mandatem karnym. Na konto młodego kierowcy wpłynie także 10 punktów karnych.

W tej samej miejscowości o 54 km/h za szybko poruszał się 37-letni mieszkaniec gminy Kruklanki. Za popełnienie tego wykroczenia kierowca chryslera również stracił prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-letni mieszkaniec Ełku, który w miejscowości Golubka przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Kierowca toyoty został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Jemu także policjanci zatrzymali prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Dla większości kierowców utrata prawa jazdy jest bardzo dotkliwa i często uniemożliwia im wykonywanie pracy. Dlatego policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.


Ponadto, jeżeli mimo utraty prawa jazdy, taka osoba nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy-ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.