czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 7544 wyświetleń

Jasełka w ZSM nr 1

„Maleńka miłość w żłobie śpi,

Maleńka Miłość przy Matce Świętej.

Dziś cała ziemia i niebo lśni

dla tej Miłości maleńkiej.”

            Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Jasełka „Bóg się rodzi”, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Mogliśmy uczestniczyć w tym uroczystym i pięknym wydarzeniu już od 18 grudnia, a ponieważ były one wystawiane w naszej szkole wielokrotnie, wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i pracownicy szkoły mieli możliwość wziąć udział w tej pięknej tradycji. Artyści – uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 i Publicznego Gimnazjum nr1 w przepięknych strojach kilkukrotnie występowali przed swoimi koleżankami i kolegami, a następnie - przed gronem nauczycielskim. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami.

Gra aktorów pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła – wzruszyła widownię, a śpiew – zachwycił. Doznania spotęgowała ciekawa dekoracja, która wprowadziła ciepły, świąteczny klimat. Dzięki cudownej i rodzinnej atmosferze artyści wprowadzili obecnych w magiczny nastrój. Widownia, zarówno ta najmłodsza, jak i dorośli, doceniła kunszt i talent 21 młodych aktorów oraz 40 chórzystów i nagrodziła brawami. Ogromne podziękowania należą się również odpowiedzialnej za obudowę wokalno – muzyczną pani Ewelinie Kamińskiej oraz pomysłodawczyniom jasełek – s.Tomaszy i pani Annie Bruzgo, które czuwały nad ich całością. Nastrojowa dekoracja, śpiew kolęd i wspaniała gra uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny czas, kiedy „Bóg się rodzi”. Po zakończeniu uroczystości, Pani Dyrektor Halina Wałęga podziękowała wszystkim aktorom i ich opiekunom, zaproszonym gościom, szczególnie: rodzicom, uczniom, nauczycielom i życzyła wszystkim pięknych, rodzinnych, radosnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. - Iwona Lewszyk ZSMnr1

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (1)

Bardzo wzruszające jest każde przedstawienie w wykonaniu dzieci-słodziaków.Napracowała się bardzo ,zarówno grupa opiekunów jak i dzieci. Gratulacje .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.