Warto przeczytać

Jakimi kryteriami się kierować, wybierając mieszkanie deweloperskie?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu inwestorów, którzy zamierzają spożytkować oszczędności lub też związać z się z bankiem kredytem na długie lata. Dlatego też z myślą o ich potrzebach powstał poniższy artykuł, który porządkuje najważniejsze kwestie związane z wyborem mieszkania z rynku pierwotnego.


Kryterium numer 1: lokalizacja

Najważniejszy czynnik, którego nie da się zmienić i na który nie da się wpłynąć. Lokalizacja mieszkania na sprzedaż jest kluczowa przy zakupie mieszkania, chociażby pod kątem codziennych dojazdów do pracy i odwożenia dzieci do przedszkola czy szkoły. Kupując nieruchomość ulokowaną blisko miejsca pracy czy placówek edukacyjnych dzieci każdego dnia można zaoszczędzić sporo czasu i – zamiast stać w korkach – jeść już obiad z rodziną. 

Kryterium numer 2: infrastruktura drogowa, handlowa i usługowa

Dobrze mieć blisko domu udogodnienia w postaci asfaltowej drogi, parkingu, chodnika, ścieżki rowerowej, ale też sklepy spożywcze czy aptekę. Dlatego też przeglądając mieszkania deweloperskie warto zwrócić uwagę na to, jaka jest ich najbliższa okolica oraz na jaką infrastrukturę możesz liczyć. 

Kryterium numer 3: miejsca parkingowe

Nowe inwestycje mają tę zaletę, że są zwykle projektowane z uwzględnieniem miejsc postojowych na zewnątrz oraz miejsc postojowych w garażu podziemnym. W ten sposób lepiej spełniają oczekiwania i odpowiadają na styl życia, jaki aktualnie panuje. Większość rodzin ma jeden albo nawet więcej samochodów, z których korzystają one na co dzień. 

Kryterium numer 4: zieleń

Choć na pierwszy rzut oka zieleń nie odgrywa aż tak istotnej roli, później może okazać się bardzo ważna. Drzewa dają cień w upalne lato, dodają uroku całej inwestycji i zachęcają do tego, aby usiąść na świeżym powietrzu. Zieleń też pochłania spaliny, smog i poprawia jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy. Dlatego też warto zwracać uwagę na ten aspekt. Niestety, we współczesnym budownictwie, nasadzenia – w porównaniu do inwestycji z lat 70. – są wyjątkowo skąpe.

Kryterium numer 5: rozkład mieszkania

Zupełnie inne preferencje co do rozkładu mieszkania będzie miała para młodych studentów, inne zaś rodzina z trójką dzieci. Dlatego też trudno o jakieś generalizacje, choć jedno jest pewne: każdy domownik powinien mieć swój pokój, w którym może odetchnąć i spędzić chwilę w samotności. Współczesne domy na sprzedaż świetnie rozwiązują tę kwestię, oferując poza sypialniami również przestronną strefę dzienną z miejscem na wspólne spożywanie posiłków, granie w gry czy oglądanie telewizji. 

Kryterium numer 6: obecność balkonu lub ogródka

Po miesiącach spędzonych w izolacji większość osób zaczęła doceniać swoje balkony i ogródki. Prywatna przestrzeń na świeżym powietrzu, choćby najmniejsza, pozwala zmienić otoczenie, popatrzeć na zieleń i okolicę, zrelaksować się i odprężyć. Jest świetnym miejscem do zatopienia się w lekturze, wypicia kawy czy do zrobienia sobie krótkiej drzemki. Wybierając mieszkanie w stanie deweloperskim warto zwrócić uwagę na to, jaka jest ekspozycja okien oraz po której stronie świata został usytuowany balkon. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.