Warto przeczytać

Jakie dodatki do wnętrza uczynią je niepowtarzalnym?

Jakie dodatki do wnętrza uczynią je niepowtarzalnym?

Klimat wnętrzom nadają nie ściany i meble, ale dodatki. Odpowiednio dobrane czynią mieszkanie niepowtarzalnym i wiele mówią o samych domownikach. Unikalnego charakteru mogą dodać tylko przedmioty oryginalne, oparte na ciekawym wzornictwie i wykonywane lub zdobione ręcznie. Moda na rękodzieło nigdy nie przeminęła, a obecnie doskonale wpisuje się w nowoczesny nurt zwany slow design, czyli powrót do korzeni i tego, czego nie wytworzy produkcja masowa. Ręcznie malowana ceramika jest jednym z takich elementów wystroju wnętrz, które łączą tradycję z nowoczesnością.


Jaka ceramika sprawdzi się najlepiej we współczesnych wnętrzach?

Ozdoby z ceramiki znane są od lat. W ubiegłym stuleciu kojarzyły się głównie z niebieskimi malowanymi talerzami na ścianach. Obecne dążenie do minimalizmu sprawia, że ogranicza się ilość dodatków we wnętrzach, stawiając na ceramikę użytkową. Przedmioty z niej wykonane powinny oprócz funkcji dekoracyjnej pełnić także funkcje praktyczne. Przykładem mogą być ceramiczne pojemniki na sztućce, drewniane łyżki, czy przybory do pisania. Nawet jeden taki pojemnik ręcznie malowany z unikalnym wzorem wniesie ożywienie do wnętrza i nada mu swojskości oraz domowego klimatu. Znakomitym jego  uzupełnieniem w kuchni może być utrzymany w tej samej tonacji kolorystycznej lub posiadający wzór o podobnym motywie ceramiczny pojemnik na dżem. Zazwyczaj posiada on również malowaną przykrywkę, a często i łyżeczkę do nabierania dżemu. Miłośnicy konfitur i domowych przetworów mogą skompletować w kuchni na półce cały zestaw takich pojemników, każdy na dżem z innego rodzaju owoców. Będzie to efektowna i przyciągająca wzrok ozdoba kuchni.


Do jakiego stylu pasuje malowana ceramika?

Mimo że ręcznie malowana ceramika kojarzy się głównie ze stylem rustykalnym czy retro, jako użytkowy dodatek sprawdzi się w wielu stylach. Wbrew pozorom może zdobić nawet mieszkania minimalistów, gdzie przykładowo umieszczona na widocznym miejscu w kuchni kolorowa pękata ceramiczna karafka Bolesławiec, będzie jej jedyną ozdobą, świadczącą o zamiłowaniu gospodarzy do sporządzania domowych nalewek. W domach, w których napojów na bazie alkoholu się nie wytwarza, takim elementem przykuwającym uwagę może być równie efektowny ceramiczny pojemnik na miód. W niektórych aranżacjach natomiast słynących z wielu połączeń kolorystycznych i pozwalających na większą liczbę dodatków można umieścić w kuchni nie tylko więcej praktycznych pojemników ceramicznych, ale i całą zastawę stołową w tym samym stylu. Takimi modnymi obecnie stylizacjami, w których miłośnicy malowanej ceramiki mogą pokazać jej piękno w wielu odsłonach, jest kolorowe boho lub eklektyzm. Oczywiście w aranżacjach rustykalnych połączenie drewna i ceramicznych ozdób prezentuje się równie imponująco.


Czy malowana ceramika nadaje się na prezent?

Wyroby ceramiczne dobrej jakości, szczególnie te ręcznie malowane mogą być znakomitym prezentem na różne okazje. Można kupić pojedynczy unikalny przedmiot lub skompletować rzeczy, które do siebie pasują. Przykładem może być ceramiczny kubek na szczoteczkę i dobrana do niego kolorystycznie, również ręcznie malowana ceramiczna mydelniczka. Taki zestaw z pewnością wprowadzi do łazienki sporo ożywienia. Jeśli kupuje się takie przedmioty na prezent, warto dopasować je kolorystycznie do wystroju w taki sposób, aby przynajmniej jeden element kwiatowego wzoru był w takim kolorze, jak pozostałe wyposażenie łazienki. Tego typu zestawy nadają się nawet jako prezent ślubny. Można też uszczęśliwić nimi rodziców, czy dziadków, którzy z pewnością docenią artyzm takich przedmiotów. Osobie, która robi domowe przetwory, z pewnością spodoba się pojemnik na dżem, czy miód, a każdego miłośnika domowych nalewek ucieszy oryginalna malowana ceramiczna karafka Bolesławiec. Wyroby tej marki nadają się na prezent szczególnie, ponieważ słyną z wysokiej jakości od lat. Wieloletnie doświadczenie i tradycyjne wytwarzanie ceramiki przyniosły marce zbyt na całym świecie. Dzięki oryginalności i dobrej jakości także dzisiaj jest wielki popyt na jej wyroby. Kupując prezenty z ceramiki bolesławieckiej, ma się pewność, że zachwycą obdarowanych.


M
alowana ceramika z Bolesławca to unikalne przedmioty cechujące się niepowtarzalnym wzornictwem i kolorystyką. Warto mieć w domu coś tak wyjątkowego. Warto też kupić ceramikę tej marki na prezent, jeśli szukamy czegoś wyjątkowego, co zrobi wrażenie. Wszystkie zaprezentowane powyżej przedmioty można obejrzeć i kupić w sklepie internetowym andyceramika.pl oferującym ceramiczne pojemniki i wiele innych niepowtarzalnych przedmiotów. Można wybierać w kolorach i wzorach. 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.