Warto przeczytać

Jaki papier do drukarki wybrać?

Na pierwszy rzut oka każdy papier do drukarki wygląda tak samo: ot, białe prostokątne kartki. To jednak tylko pozory: papier do drukarki może różnić się gramaturą, sztywnością, a nawet odcieniem bieli. Na co zwrócić uwagę, wybierając papier do drukarki? Co oznaczają poszczególne parametry podawane przez producentów? Podpowiadamy!

Gramatura papieru do drukarki – jaką wybrać?


Gramatura papieru określana jest w g/m2. Im wyższa, tym grubszy i sztywny jest papier. Standardowa gramatura papieru biurowego do drukarek wynosi 80g. Doskonale sprawdzi się do wydruku różnego rodzaju dokumentów. Papier ozdobny ma wyższą gramaturę od 160 do 250 g. Zanim zdecydujesz się na papier o wyższej gramaturze, warto sprawdzić, czy Twoja drukarka ją obsługuje.


Papier do drukarki o różnej gramaturze oferuje sklep z artykułami biurowymi, taki jak ten: https://biuronimo.pl/papier-do-drukarki_289

 

Papier do drukarki w różnych odcieniach


Na rynku dostępny jest papier do drukarki biały, stosowany zazwyczaj w korespondencji oraz przy wydruku wszelkich dokumentów, oraz kolorowy – idealny na ulotki czy plakaty. Okazuje się jednak, że również biały papier do drukarki może mieć różne odcienie, oznaczone za pomocą klas. Najbielszy i najjaśniejszy papier to klasa A, nieco ciemniejszy określa się klasą B, zaś klasa C obejmuje papier o delikatnie ciemniejszym odcieniu bieli – jednak wciąż jest to kolor biały, nie musisz się obawiać, że po otwarciu arkusza Twoim oczom ukaże się papier ecru lub szarawy.  

Papier do drukarki produkowany z poszanowaniem środowiska naturalnego


Starasz się wybierać ekologiczne rozwiązania na co dzień? W takim razie szukaj papieru do drukarki z logiem FSC (Forest Stewardship Council), które oznacza, że dany produkt wytworzony został z drewna pochodzącego z miejsc, gdzie respektuje się Zasady Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. 


Innym oznakowaniem, którego warto szukać na opakowaniu papieru do drukarki jest EU Ecolabel. Jest to oficjalny znak świadczący o tym, że produkt spełnia wyższe normy środowiskowe.

Sklep online z artykułami biurowymi - papier do drukarki i inne artykuły biurowe w jednym miejscu


W sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości papier do drukarki zarówno biały, jak i kolorowy. Szeroka oferta sklepu obejmuje również artykuły piśmiennicze, urządzenia biurowe takie jak bindownice, niszczarki czy drukarki do etykiet, a także inne artykuły biurowe. Wszystkie niezbędne produkty do pracy biurowej możesz zamówić w jednym miejscu, bez kilkukrotnego płacenia za przesyłkę. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.