środa, 25 maja 2022

Warto przeczytać

Jak zabezpieczyć kolor lakieru za pomocą topu do hybrydy?

Chcesz, żeby manicure hybrydowy był trwały przez wiele tygodni? Wykończ stylizację dobrym top coatem. Ochronisz w ten sposób kolor i powierzchnię lakieru. W jaki sposób używać tego pożytecznego produktu?


Samo utrwalenie stylizacji w lampie nie zapewni jej pełnej trwałości. Potrzebne są do tego również odpowiednie produkty. Są to bazy i topy do hybryd, których głównym zadaniem jest wzmocnienie i ochrona manicure’u. Zastosowanie dobrej jakości podkładu i wykończenia sprawi, że manicure będzie prawie nie do zdarcia. Top coat jest produktem bardzo uniwersalnym i potrafi pełnić kilka ról na raz.


Trwały i niezawodny top hybrydowy


Top do hybrydy to bez wątpienia ważny produkt, ale czy wiesz, do czego służy? To ostatnia warstwa całego manicure’u. Przede wszystkim chroni on stylizację przed urazami mechanicznymi i zarysowaniami. Każdego dnia towarzyszą nam sytuacje, podczas których paznokcie są narażone na powstawanie ubytków. To naturalne, że chcemy mieć ładny manicure z zachowaniem swobody aktywnego stylu życia. Poza tym używamy detergentów do mycia i sprzątania, a czasem też relaksujemy się podczas długich kąpieli w wannie. Wszystkie te czynniki mogłyby negatywnie wpłynąć na kondycję stylizacji - dobry jakościowo top do hybrydy zminimalizuje ryzyko nieestetycznego odpryśnięcia lub wyblaknięcia kolorowego lakieru, znajdziesz go np. tutaj: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Topy-hybrydowe/363.

zobacz fot. 1


Rodzaje top coatów


Jaki top do lakierów hybrydowych będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli zależy Ci głównie na funkcji utrwalającej, kup klasyczny top coat. Możesz ewentualnie pokusić się o delikatny skład w wersji hipoalergicznej lub produkt typu no wipe, na którym nie pozostaje warstwa dyspersyjna, którą należy zmyć cleanerem.

Jeśli chciałabyś dodatkowo ozdobić swoją stylizację, wybierz top hybrydowy, który nada dodatkowe nabłyszczenie lub efekt matu. Druga z przedstawionych opcji jest szczególnie popularna i modna. Zmienia ona wygląd kolorowej hybrydy. Nadaje jej subtelny, satynowy wygląd.

To jednak nie wszystko. Na rynku pojawiają się coraz ciekawsze warianty ozdobnych topów. Na specjalne okazje wybierz wersję z mieniącym się brokatem. Możesz skusić się na jeden z wielu kolorów, np. złoty lub srebrny oraz kilku kształtów i wielkości błyszczących drobin. Szukasz czegoś na co dzień? Nowością jest top hybrydowy, w którym zatopione są czarne drobinki. Pasują one do wszystkich jasnych kolorów lakierów.

zobacz fot. 2


Jak aplikować top do hybrydy?


Nakładanie ostatniej warstwy hybrydy nie różni się od sposobu aplikowania bazy i koloru. Musisz szczególnie uważnie nabierać produkt na pędzelek. Rozprowadzaj cienkie i precyzyjne warstwy. Zbyt duża ilość produktu sprawi, że może on zalać skórki. W konsekwencji top hybrydowy nie spełni swojej utrwalającej roli, ponieważ pod spód dostaną się bąbelki powietrza lub woda i warstwa ta zacznie się wybrzuszać i odpadać. Pamiętaj też, że wszystkie produkty hybrydowe nie powinny mieć kontaktu ze skórą. Zbyt duża ilość topu może też po prostu nie utwardzić się odpowiednio w promieniach lampy UV/LED, nawet jeśli zastosujesz się do czasu podanego przez producenta.

Top na hybrydę jest zazwyczaj przezroczysty, ma lekką konsystencję i wykonujemy go na samym końcu. Z tych powodów zdarza nam się aplikować go prędko i niedokładnie. Bądź uważna. Pokryj całą powierzchnię kolorowego lakieru. Końce paznokci możesz zabezpieczyć dwukrotnie. Nie zapomnij też o przeciągnięciu topem wolnego brzegu. Wszystkie te czynności sprawią, że Twoja hybryda będzie trwała, a kolor intensywny przez długi czas.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.