Warto przeczytać

Jak wybrać kosiarkę spalinową z napędem?

Wiosna coraz bliżej, a to oznacza tyle, że czas zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt ogrodniczy, który pomoże Ci zadbać o ogród. Urządzeniem, które w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością, jest kosiarka spalinowa z napędem. Czym kierować się podczas dokonywania zakupu, by wybrać model, który idealnie będzie odpowiadał Twoim potrzebom? Przekonajmy się!


Czym są kosiarki spalinowe z napędem?

Kosiarki spalinowe to urządzenia zasilane czystą benzyną. Ich największą zaletą - w porównaniu do modeli elektrycznych i akumulatorowych - jest duża moc oraz pełna mobilność (nie wymagają bowiem podłączenia do źródła zasilania, co jest pewnym mankamentem „elektryków”).

Dodatkowo, urządzenie spalinowe wyposażone w napęd na koła jest dość wygodne w obsłudze - dzięki napędowi kosiarka porusza się w sposób samoczynny, a jedynym zadaniem osoby koszącej trawę jest sterowanie urządzeniem. Biorąc pod uwagę fakt, że kosiarki spalinowe mogą mieć nawet trzykrotnie wyższą wagę od urządzeń elektrycznych, brak konieczności ich "pchania" jest dużym ułatwieniem.


Spalinowe kosiarki z napędem - jak wybrać?

Jednak kosiarka kosiarce nierówna. Przede wszystkim warto zauważyć, że kosiarki z napędem mogą być wyposażone w różny mechanizm napędzający koła. W sklepach ogrodniczych znajdziesz modele z przekładnią ślimakową lub kątową. Ze względu na to, że mechanizm kątowy jest prostszy i tańszy, w ogrodzie zazwyczaj stosuje się właśnie kosiarki z napędem kątowym.

Kupując kosiarkę do ogrodu, powinieneś zwrócić uwagę także na inne parametry:

  • szerokość robocza - jest istotna zarówno dla komfortu pracy, jak i jej szybkości. Pozornie może się wydawać, że im większa szerokość robocza, tym lepiej, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Szerokie kosiarki, takie jak kosiarka spalinowa na stronie krysiak.pl  Faworyt Pro MP51 SBVE sprawdzą się dobrze na dużych trawnikach położonych na kształcie prostokąta. Na mniejszym trawniku lepszym wyborem będzie model o mniejszej szerokości roboczej;
  • regulacja wysokości koszenia - warto zwrócić uwagę na zakres wysokości koszenia. Jest to istotne, jeśli lubisz skrupulatnie pielęgnować „zielony, przydomowy dywan”. Kosiarki spalinowe dysponują zazwyczaj zakresem około 25-75 mm;
  • pojemność kosza – pamiętaj, by sprawdzić, jaką pojemnością dysponuje model, którym się interesujesz. Kosiarki z koszem o małej pojemności sprawdzą się na małych i średnich trawnikach. Użycie kosiarki z koszem o małej pojemności na dużym trawniku może skutkować koniecznością ciągłego opróżniania pojemnika.


Zamów kosiarkę z napędem w sklepie internetowym Krysiak

Obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych jest tak wiele modeli, że kupno kosiarki do ogrodu może przyprawiać o zawroty głowy. Jeżeli jednak będziesz pamiętał o powyższych aspektach, powinieneś bez większych problemów znaleźć odpowiednie urządzenie.

Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu internetowego Krysiak. W asortymencie tego działającego już od ponad trzydziestu lat sklepu znajdziesz najwyższej jakości kosiarki spalinowe od renomowanych producentów, takich jak Lider, Faworyt Pro czy Handy Prime.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.