sobota, 2 lipca 2022

Warto przeczytać

Jak pozbyć się brzucha i uwidocznić mięśnie?

Płaski brzuch z wyraźnie widocznymi mięśniami jest z pewnością marzeniem wielu osób - zwłaszcza w sezonie letnim, gdy przychodzi odsłonić więcej ciała. Jednak takie ciało samo się nie zrobi, więc trzeba sobie na nie odpowiednio zapracować. Czasem potrzeba na to więcej czasu, innym razem mniej - zależy od ilości nadprogramowych kilogramów oraz stopnia wytrenowania. Co jest kluczowe, jeśli zechcemy odsłonić sześciopak?


Trening mięśni brzucha


Mięśnie, jeśli mają być widoczne, to muszą tam po prostu być, a do tego konieczny będzie już odpowiedni trening. Plusem brzucha jest jednak to, że jego ćwiczenie możliwe jest nawet w domu, bez jakiegokolwiek specjalistycznego sprzętu. Jest to dość specyficzna partia mięśniowa, więc możemy trenować ją nawet kilka razy w tygodniu. Przykładowe ćwiczenia, które warto wykonywać to:

  • rowerek,
  • brzuszki w różnych wariantach,
  • spięcia boczne,
  • russian twist,
  • hollow body.


Do dyspozycji mamy również całe plany treningowe, które są znane i stosowane na całym świecie. Jednym z nich jest Aerobiczna 6 Weidera, która zakłada regularne ćwiczenia przez 42 dni (7 tygodni). Wersja standardowa zakłada codzienne treningi bez jakiejkolwiek przerwy, choć popularny jest również inny wariant - uwzględniający jeden dzień pauzy w każdym tygodniu.

W razie wątpliwości dotyczącej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń, warto wspomóc się materiałami wideo dostępnymi choćby na YouTube.


Dieta


Trening wprawdzie pozwala odpowiednio rozbudować mięśnie brzucha, ale mogą one być w dalszym ciągu zupełnie niewidoczne, jeśli przykryje je gruba warstwa tłuszczu. Dlatego też należy zadbać również o odpowiednie żywienie, które pozwoli pozbyć się oponki i odkryć ciężko wypracowany kaloryfer. Wystarczy do tego odpowiedni plan dietetyczny, który możemy pozyskać na 3 sposoby:

  • kupując indywidualny plan od firmy, która się tym zajmuje,

  • wykorzystując gotowiec z internetu, choć ten z pewnością będzie wymagał pewnych modyfikacji. Trzeba mieć tutaj świadomość, że każdy człowiek jest inny, więc takie uniwersalne plany niestety nie sprawdzą się bez zmiany kaloryczności pod siebie,

  • układając dietę samodzielnie. Z pewnością najtrudniejsza opcja, choć bazując na ogólnodostępnych informacjach z internetu każdy może to zrobić. Trzeba tylko poświęcić na to znacznie więcej czasu, jak w przypadku powyższych dwóch opcji.


Mając taki plan dietetyczny wystarczy się do niego stosować i na bieżąco monitorować postępy, aby w razie potrzeby wprowadzać odpowiednie poprawki.


Podsumowanie


Odchudzanie i odsłanianie mięśni brzucha to proces, który wymaga cierpliwości, więc nie możemy nastawiać się na natychmiastowe efekty. Chyba, że widoczne są już zarysy, a brzuch jest stosunkowo płaski - wtedy wystarczą jedynie pewne "szlify". Jednak w większości przypadków potrwa to znacznie dłużej, więc trzeba się na to nastawić i nie zniechęcać brakiem sześciopaka po kilku dniach diety i treningów.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.