Warto przeczytać

Jak poradzić sobie z wrastającym paznokciem? Wizyta u podologa od kuchni

Idealnie zrobione paznokcie, które świetnie się prezentują oraz najnowsze buty, których nosek układa się w elegancki szpic. Świetnie dobrany kolor lakieru oraz starannie wykonane wzory, które przyciągają spojrzenie nawet największego przeciwnika pedicure. Niestety jak to często bywa właśnie w takiej sytuacji musiał pojawić się on - wrastający paznokieć oraz niewyobrażalny ból. Wrastające paznokcie to bardzo często problem wielu osób, szczególnie jeśli zmuszone są one do wielogodzinnego przebywania w butach na wysokim obcasie. Jak jednak poradzić sobie z tak bolesnym problemem?  W przypadku tak trudnej przypadłości zdecydowanie polecamy wizytę u podolog białystok.


Kim jest podolog?


Lekarz podolog to specjalista z zakresu chorób stóp, zajmujący się takimi schorzeniami jak grzybice stóp czy właśnie wspomniane wcześniej wrastające paznokcie. Wizyta podologa pomoże w wyborze odpowiedniego sposobu leczenia tej przypadłości oraz co najważniejsze postawieniu odpowiedniej diagnozy.


Przebieg wizyty u podologa w przypadku wrośniętego paznokcia


Pierwszym krokiem do wyleczenia wrośniętego paznokcia jest dokładny wywiad z pacjentem. Tylko po dokładnym poznaniu problemu lekarz jest w stanie postawić odpowiednią diagnozę i zdecydować o konkretnym sposobie leczenia. Przypominamy również, że ból w okolicach paznokcia nie zawsze oznacza, że jest on wrośnięty w skórę, dlatego dokładne poznanie problemu jest tak ważnym elementem leczenia. Podolog w przypadku zdiagnozowania wrastającego paznokcia może wybrać jedną z dwóch najpopularniejszych metod leczenie:

  • za pomocą klamr ortonyksyjnych
  • przy użyciu metody Arkady

Metody te różnią się od metod stosowanych przez chirurgów przede wszystkim brakiem obecności skalpela, co może być świetną alternatywą dla osób chcących uniknięcia otwartych ran. Osobiście zalecamy w pierwszej kolejności udać się do podologa, ponieważ metody używane w gabinecie są mniej inwazyjne niż te przy udziale ostrza. Warto jednak zwrócić uwagę na osobiste preferencje i wybrać lekarza, który pozbędzie się bolesnego problemu w najbardziej skuteczny sposób.

Coraz więcej firm decyduje się na pakiet podologa dla Firm jedną z nich jest Sklep działający w kategorii Dom i Ogród renovey.com

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.