Warto przeczytać

Jak dobrać odpowiednie narzuty i koce na łóżko?

Schludność sypialni wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu, dlatego nieprzypadkowo tak wiele osób przykłada wagę do wyglądu łóżka - jest to najważniejszy mebel we wspomnianej przestrzeni, dlatego powinien się też dobrze prezentować, co wcale nie jest trudne do wykonania. Jak dobrać koc na łóżko?


Koc i narzuta na łóżko - dlaczego warto?

Koce i narzuty to produkty bardzo proste w swojej istocie. Ich zadaniem jest zakrycie pościeli, dzięki czemu łóżko będzie się dobrze prezentować i poprawi odbiór wizualny całej sypialni. Tkaninę wystarczy nasunąć na materac, dlatego rozwiązanie jest doceniane za łatwość stosowania. Co więcej, na rynku można znaleźć naprawdę sporo zróżnicowanych modeli, dzięki czemu dosłownie każdy jest w stanie znaleźć odpowiedni produkt dla siebie. Omawiane produkty mogą się również przydać jako zabezpieczenie pościeli przed niszczeniem.

Jak dobrać narzutę na łóżko? Wymiary

Narzuta lub koc na łóżko powinny być dobrze dopasowane do mebla przede wszystkim pod kątem rozmiaru. W każdym przypadku powinny być większe, niż materac. Dzięki temu będą w stanie skutecznie zasłonić pościel. Przydatne wymiary to nie tylko długość i szerokość łóżka, ale również wysokość materaca oraz odległość od jego szczytu do podłogi. 

Uznaje się, że narzuta na łóżko powinna być dłuższa od materaca co najmniej o 20 cm oraz szersza o podwojenie tej wartości (musi zwisać z obu stron). Z tego powodu, jeśli masz np. łóżko 180x200 cm, to dobrym rozmiarem będzie 220 x 220 cm.

Koc na łóżko może się świetnie prezentować, jeśli będzie sięgał niemal do podłogi. Z tego powodu warto zmierzyć wysokość od posadzki do szczytu materaca. Powiedzmy, że mebel z powyższego przykładu ma 40 cm wysokości. Tę wartość należy oddać do długości i (podwojoną) do szerokości, a więc optymalna narzuta na łóżko będzie mieć 260 x 240 cm. 

Jak dobrać koc i narzutę na łóżko? Wygląd i materiał

Narzuta na łóżko ma poprawić wygląd mebla, jak i całej sypialni, dlatego jej wzornictwo jest szczególnie istotne. Warto także wybrać, czy ostatecznie interesuje nas narzuta, czy koc. Koc na łóżko może się bowiem przydać szczególnie dobrze podczas chłodnych wieczorów i zimnych nocy, ponieważ można się nim okryć. Niektóre narzuty mogę się gorzej sprawdzić w tej roli, jednak nie jest to zasadą. 

Narzuty na łóżko posiadają często tłoczone wzory, dzięki czemu przykuwają uwagę i wyróżniają się pod względem eleganckiego wzornictwa. Oczywiście, nadal można spotkać się z modelami nowoczesnymi, których wygląd urozmaicają na przykład nadruki. Natomiast koce od strony wizualnej są często prostsze. W wielu przypadkach mają gładką powierzchnię w jednym kolorze. Z tego powodu są dobrym wyborem dla miłośników minimalizmu. Przypominamy jednocześnie, że koce także mogą posiadać wiele ciekawych wzorów i wyróżniać się kolorystyką. 

Równie ważnym aspektem narzut i kocy jest materiał wykonania. Szczególnie polecamy modele wykonane z bawełny, ponieważ są miękkie w dotyku i “oddychają”. To wyjątkowo ważne, jeśli chcesz nie tylko ozdobić łóżko, ale też okryć się kocem w zimny wieczór. Wysokiej klasy produkty są również odporne na niszczenie w praniu, dlatego będą dobrze spełniały swoje zadanie przez długi czas.

Koc i narzuta na łóżko - kupuj z pewnego źródła

Warto mieć świadomość, że narzuta czy koc to prawdopodobnie inwestycja na lata, dlatego dobrze jest kupować produkty wysokiej jakości i z pewnego źródła. Tylko wtedy można mieć pewność, że model będzie dobrze się prezentować i nie zniszczy się szybko. 

Jeśli chcesz, to na posciel.biz znajdziesz wiele wysokiej jakości narzut i kocy, które na pewno dobrze się sprawdzą. Sklep ma w ofercie wyłącznie produkty marek znanych i cenionych za swoje wyroby, a przy tym ma różnorodny asortyment - zarówno pod względem wzornictwa, jak i rozmiarów czy materiałów. Dzięki temu na pewno uda Ci się znaleźć dobry koc na łóżko, który urozmaici wygląd Twojej sypialni. 

Źródło: https://posciel.biz/narzuty-na-lozko

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.