Warto przeczytać

Jak dobrać narty dla dzieci?

Jak dobrać narty dla dzieci?

Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak dobrać narty dla dzieci? Narciarstwo jest wspaniałym sportem, który uprawiany jest w pięknych okolicznościach przyrody. W związku z tym warto jest uczyć dzieci jazdy na nartach od najmłodszych lat. Należy pamiętać, że maluchy są w stanie niezwykle szybko doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Możliwość nauki tego wyjątkowego sportu nie tylko rozwija fizyczne możliwości pociechy, ale również usprawnia motorykę jego kończyn, a także ćwiczy refleks. Naukę jazdy na nartach należy rozpocząć od kompletowania odpowiedniego sprzętu, jakim są narty juniorskie. Wybierając tego rodzaju wyrób, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. 

Jak dobrać narty dla dzieci? - właściwa długość nart

Specjaliści uważają, że wiek od 3 do 5 lat jest idealnym okresem u dzieci na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach. Jeżeli maluch ma poprawną koordynację ruchową, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go na stok narciarski. Należy jedynie wybrać i zakupić odpowiednie narty, które wyprodukowane są specjalnie dla dzieci. Pierwsze narty https://snowsport.pl/narty_juniorskie-k451.html dla małego dziecka, muszą przede wszystkim ułatwiać mu naukę jazdy i doskonalenie umiejętności poruszania się po stoku. Dzięki nim najmłodszy członek rodziny będzie mógł w bardzo łatwy sposób opanować technikę jazdy. Najlepsze narty dla dzieci, muszą się łatwo prowadzić i nie mogą stwarzać dziecku dodatkowych trudności. Najważniejszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru tego produktu, jest długość nart. W wyniku problemów ze źle dobranym sprzętem, dziecko może zniechęcić do nauki jazdy. Zalecane jest zatem, aby narty juniorskie, były krótkie. Długość tego produktu powinna oscylować w przedziale od 60 cm do 80 cm. Generalna zasada brzmi, że najlepsze narty dla dzieci powinny sięgać do ich pach. Jest to przeważnie około 25 cm mniej niż wynosi wzrost dziecka. W sytuacji, gdy rodzic kupi za długie narty dla swojej pociechy, sięgające na przykład do barków lub szyi, dziecko będzie miało utrudnione zadanie podczas nauki jazdy na nartach. Z drugiej strony jednak, dłuższy tego rodzaju wyrób może służyć dziecku przez kilka sezonów. 

Narty dla starszych dzieci

Dla pociech w przedziale wiekowym do 6 do 12 lat, można nabyć bardziej zaawansowane narty dla dzieci. W dalszym ciągu jednak powinny być to narty juniorskie, które są produkowane specjalnie z myślą o dzieciach. Takie wyroby są idealnie dostosowane do małej wagi użytkownika, co ułatwia latorośli ich prowadzenie. W przypadku, gdy dziecko opanowało już odpowiednią technikę jazdy i świetnie radzi sobie na stoku, zalecane jest wybieranie coraz dłuższego sprzętu, jakim są narty juniorskie. Trzeba jednak pamiętać nadal o zachowaniu odpowiednich proporcji pomiędzy wzrostem dziecka, a długością nart. Doskonałym rozwiązaniem będzie nabycie sprzętu, który sięga do barków dziecka. Tego rodzaju narty powinny być głęboko taliowane. Jeśli dziecko świetnie jeździ na nartach i opanowało już zaawansowany stopień jazdy, to można zastanowić się nad zakupem jeszcze dłuższego produktu. Dla profesjonalnych sportowców narty mogą mieć długość sięgającą do ich nosa lub do brody. Sprzęt ten może być również odrobinę mniej taliowany. Taki zabieg sprawi, że dziecko będzie czerpać ogromną przyjemność z jazdy i będzie w stanie maksymalnie wykorzystać nabyte umiejętności na stoku narciarskim. 

Najlepsze narty dla dzieci

Najbardziej znani i polecani, światowi producenci nart, posiadają w swojej ofercie doskonałe wyroby dla dzieci. Są one wytwarzane z użyciem nowoczesnych technologii, które wpływają na ich jakość i wytrzymałość. Specjaliści radzą, aby wybierać narty juniorskie, do których produkcji użyta została specjalna technologia Fiber-tech. Polega ona na zastosowaniu odpowiedniej sieci włókien szklanych, które mają regularne zagięcia. Sprawiają one, że narty dla dzieci posiadają doskonałą zwrotność, co znacząco ułatwia pokonywanie zakrętów przez najmłodszych narciarzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem, będzie również wybór nart, które wyposażone są w wytłaczane podkładki. Dzięki nim sprzęt ten jest bardziej wytrzymały i nie ulega szybkiemu zniszczeniu podczas jazdy. Ponadto tego rodzaju wyroby dla dzieci mają specjalny rdzeń o mniejszej gęstości. Wpływa on na łatwość poruszania się na tych nartach i wykonywania manewrów. Jest to doskonały sprzęt dla narciarzy, którzy jeszcze nie opanowali odpowiedniej techniki jazdy. Wszystkie technologiczne ulepszenia w konstrukcji nart, mają za zadanie pomóc dziecku w nauce jazdy na nich. Sprawią one, że dana pociecha bez dodatkowego obciążenia, będzie mogła płynnie opanować technikę jazdy i ją doskonalić. Kupując pierwsze narty dla dziecka, warto zdecydować się na wyroby renomowanych firm. Może nieco droższe, ale w 100% gwarantują latorośli bezpieczeństwo.

Kupując narty dla dzieci, trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, że będą to narty do nauki jazdy. W związku z tym wyrób ten nie może utrudniać nauki i wpływać negatywnie na szlifowanie umiejętności dziecka. Powinien być zatem wytrzymały, bezpieczny i ułatwiać dziecku stawianie pierwszych kroków na stoku. 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.