Warto przeczytać

Jagody goji - co to jest i na co stosować?

Jagody goji - co to jest i na co stosować?

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach szuka cudownych diet na odchudzanie, kupują w internecie środki chemiczne, które nie do końca są sprawdzone i mogą poważnie szkodzić zdrowiu.

Często zapominamy o najprostszych rzeczach, czyli o ruchu, który jest niezbędny do zrzucenia nadmiernej wagi i oczywiście zdrowym, naturalnym odżywianiu. Jeśli nie będziemy trzymać się zdrowej diety to nawet chemiczne środki nam nic nie pomogą. Jednak jest pewien sposób, który stosowany jest od bardzo dawnych lat a są to jagody goji, które są stosowane właśnie w dietach na odchudzanie.

Mają one również wiele innych właściwości leczniczych, które są wykorzystywane w medycynie naturalnej. W Azji są znane już od 25 wieków i wpływają nie tylko na lepszy metabolizm i odchudzanie, ale również pomagają przy obniżonej odporności oraz w leczeniu reumatyzmu. Ponadto wspomagają pracę serca, regulują ciśnienie krwi, poziom cukru i cholesterolu.

Nie bez powodu te owoce nazywane są diamentami wschodu. Cena ich jest całkiem przystępna, dostaniemy je w większości aptek lub można je zakupić przez internet. Kosztują około 50 złotych za kilogram, jednak włączenie ich do swojej codziennej diety, oczywiście mądrze i bez przesady - najlepiej skonsultować to z dietetykiem, spowoduje polepszenie się naszego zdrowia.

Jagody goji są również dostępne jako ekstrakt w formie suplementu diety, na tej stronie można dowiedzieć się więcej - http://www.diet-way.pl/jagody-goji-opinia/


Jednak w jaki sposób jagody goji wpływają na odchudzanie? Czy jest to magiczne zaklęcie, które po prostu odchudza? Oczywiście, że nie. Chodzi tu o regulacje poziomu cukru we krwi, obniżenie cholesterolu oraz regulację przemiany materii, która może być spowolniona u kobiet.

Połączenie zdrowej diety z włączeniem do niej jagód goji, ruchu, odpowiedniej ilości snu i wypoczynku, czyli mówiąc jednym określeniem - zdrowy tryb życia - to nam zapewni dobre samopoczucie, wygląd i przede wszystkim zadowolenie z pięknego ciała.


Oczywiście na efekty trzeba trochę poczekać, jednak jeśli postanowimy pracę nad sobą to po miesiącu będziemy mogli dostrzec pierwsze efekty. Co ciekawe jagody goji również wpływają pozytywnie na nowotwory - hamują ich rozwój, dzięki swojemu bogactwu w aminokwasy, których zawierają aż 18 i białka.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.