Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11916 wyświetleń

J. Połomski wystąpił w Ełku

18 listopada 2011 r.
sala widowiskowa
Ełckiego Centrum Kultury

Od ponad 50 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami", „Daj", „Cała sala śpiewa z nami", „Nie zapomnisz nigdy", „Kiedy znów zakwitną białe bzy", „Moja miła, moja cicha", „Błękitna chusteczka", „Wszystko dla Pań", „Ta ostatnia niedziela", „Czy ty wiesz moja mała?", „Woziwoda", „Komu piosenkę?", „Kodeks" i wiele innych.

 

 Jerzy Połomski, właściwie Jerzy Pająk (ur. 18 września 1933 w Radomiu) – polski piosenkarz, aktor.

Absolwent Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Zadebiutował w 1957 roku na deskach teatru Syrena.

Artysta polskiej estrady, wylansował wiele przebojów lat 60. i 70., m.in. Cała sala śpiewa, Woziwoda, Komu piosenkę?, Daj, Bo z dziewczynami. W jego repertuarze znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów. Styl muzyczny Jerzego Połomskiego charakteryzuje się klasyczną emisją głosu, formą utworów, w których szczególne znaczenie ma linia melodyczna.

W 2006, wraz z zespołem Big Cyc, nagrał nową wersję przeboju Bo z dziewczynami. W 2007, po 20-letniej przerwie, nagrał premierową piosenkę Czas nas zmienia z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana (teledysk do piosenki powstał w 2009 roku). W 2007 był jurorem na 44 Sopot Festival. - http://pl.wikipedia.org/wiki

 

fot.e-Grajewo.pl

 

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (1)

jestem w szoku jak ten facet się trzyma!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.