Warto przeczytać

iPhone ze skanerem tęczówki

iPhone ze skanerem tęczówki oka już w 2017 roku?

Apple przez lata wypracowało sobie wysoką pozycję na rynku smartfonów. iPhone’y cechują się wysoką funkcjonalnością, nowoczesnym wyglądem, a także rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi cieszyć się doskonałą jakością zdjęć, wideo czy dźwięku. Dodatkowo amerykański gigant zapowiada, że już w 2017 roku wprowadzi w swoich smartfonach kolejne – po odcisku palca – zabezpieczenie biometryczne.


Apple w tyle za konkurencją?

Pierwsze doniesienia o skanerach tęczówki w telefonach marki Apple mówiły, że zabezpieczenia mają być montowane w iPhone’ach od 2018 roku. Koncern obecnie zapowiada, że pojawią się one o rok wcześniej. Firma prawdopodobnie zdecyduje się na ten krok ze względu na konkurencję, która również zapowiada wprowadzenie takich rozwiązań lub już zdecydowała się na taki krok. Apple nie chce pozostać w tyle za innymi koncernami i zamierza podążać za trendami rynkowymi.

Najprawdopodobniej skaner tęczówki pojawi się w iPhone 8, który  może zostać pozbawiony przycisku Touch ID. Możliwe, że funkcje przycisku przejmie cały ekran lub czytnik linii papilarnych zostanie usunięty i zastąpiony skanerem tęczówki oka. Wiele osób podchodzi do tych doniesień z dużą dozą ostrożności i powątpiewa, by Apple zdecydowało się na taki krok. Powinno się jednak zauważyć, że konkurencja wprowadza podobne rozwiązania znacznie szybciej i agresywniej, co sprawia, że koncern stworzony przez Steve Jobs’a pozostaje w tyle.


Nowoczesne rozwiązania nie zawsze najlepsze

Wiele wskazuje na to, że Apple zdecyduje się na wprowadzenie smartfonów wyposażonych w skaner tęczówki. Niekoniecznie cieszy to wszystkich, gdyż wiele osób obawia się tego typu rozwiązań ze względu na ich solidność. Może się okazać, że skaner tęczówki szybko ulegnie uszkodzeniu, a producent odmówi jego naprawy w ramach gwarancji. W takiej sytuacji wymiana części będzie wykonana jedynie, gdy opłaci ją użytkownik telefonu. Jej koszt może wynieść nawet kilkaset złotych, dlatego z pewnością wielu użytkowników kolejnych modeli iPhone’ów sięgnie po mobile phone insurance proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe na całym świecie.


Skaner tęczówki oka w kolejnych iPhone’ach jest rozwiązaniem wyczekiwanym podobnie jak elastyczne wyświetlacze czy inne nowinki technologiczne. Warto mieć nadzieję, że zabezpieczenie biometryczne nie zawiedzie miłośników produktów amerykańskiego giganta i że kolejny smartfon Apple nie podzieli losu wycofanego z produkcji Samsunga Galaxy 7, który wybuchał, raniąc użytkowników.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.