Warto przeczytać

Inteligentne magazyny - zastępstwo dla pracowników czy ułatwienie w codziennej pracy?

Z roku na rok obserwujemy liczne nowości technologiczne, które wprowadzane są na rynek przez prawdziwych gigantów. Organizacja inteligentnego magazynu jest coraz bardziej popularnym zagadnieniem i jednocześnie czynnikiem pozwalającym na generowanie oszczędności w firmie w dłuższej perspektywie czasowej. Firmy coraz częściej interesują się robotyzacją pracy oraz całkowitą transformacją magazynów na bardziej nowoczesne, a przy tym intuicyjne. Szybki rozwój branży e-commerce wręcz wymusza na przedsiębiorcach wdrażanie postępów w celu zapewnienia magazynom maksymalnej wydajności z zachowaniem bezbłędnej i szybkiej pracy. Istotą nowych rozwiązań nie jest pozbawienie ludzi pracy, a jej ułatwienie. Osoby pracujące, zamiast poświęcać swój czas na powtarzalne czynności, mogą zając się czymś, w czym potrzeba człowieka nie maszyny. Obecnie na świecie obserwuje się coraz więcej hal magazynowych, po których, prócz pracowników, poruszają się właściwie zaprogramowane roboty.


Robotyzacja pracy w magazynach i inne elementy przyspieszające pracę


Jednym z kryteriów oceny inteligentnego magazynu jest poziom robotyzacji. Mowa tu nie tylko o robotach w postaci fizycznych maszyn transportujących towary, lecz również oprogramowaniach optymalizujących procesy dostaw oraz składowania towarów. Coraz większym zainteresowaniem w Polsce i na świecie cieszy się system WMS, który stanowi solidne wsparcie dla działań logistycznych firmy. Oprogramowanie jest zbudowane na nowoczesnej platformie technologicznej i znacznie przyspiesza cyfryzację, tym samym ułatwiając wszelką transformację automatyzacji. W inteligentnych magazynach zwraca się też uwagę na odpowiednie regały; udział maszyn pracy wciąż się zwiększa, przez to cyfrowa ewolucja magazynów wymaga dobrania regałów, które przede wszystkim będą dopasowane i regularne w swoich kształtach i rozmiarach - tylko wtedy inwestor będzie miał pewność, że praca będzie przebiegać bez żadnych problemów. Przedsiębiorcy coraz częściej napotykają się z wieloma korzyściami, które wynikają z posiadania inteligentnych magazynów. Wśród nich znajdują się między innymi:

     zwiększenie wydajności pracy;
     optymalizacja tras kompletacji;
     pełna kontrola nad stanem ładunków;
     wzrost pojemności magazynowej;
     bardziej precyzyjne prognozowanie zapotrzebowania;
     poprawa bezpieczeństwa pracowników, ładunków i systemów magazynowych.

 

Robotyzacja jest stale obecna w życiu osób z branż produkcyjnych i logistycznych. Firma Consafe Logistics zajmuje się przygotowywaniem magazynów na przyszłość, oferując porady i ekspercką wiedzę z zakresu systemu, jakim jest WMS. Stworzone przez firmę oprogramowanie ma na celu przede wszystkim wsparcie większości procesów magazynowych i zminimalizowanie błędów popełnianych przez osoby fizyczne.


Logistyka, z którą nie miałeś jeszcze do czynienia nigdzie indziej


Inteligentne magazyny powstają w celu zwiększenia efektywności działań logistycznych. Umożliwiają ograniczenie kosztów i podwyższenie wydajności przepływu towaru, w oparciu o inteligentne systemy zarządzania. Firmy coraz częściej wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom swoich klientów, prezentując nowe i spersonalizowane rozwiązania z zakresu optymalizacji pracy magazynowej oraz cyfryzacji procesów. W obliczu stale pędzącej technologii, dostosowanie się do niej jest jedynym skutecznym wyjściem, by nie wypaść z kręgu dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Przyszłość tkwi w robotyzacji - to dzięki niej właściciele hal magazynowych będą mogli zwiększyć swoje zarobki w przeciągu kilkunastu miesięcy pracy wydajniejszej niż kiedykolwiek. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.