niedziela, 1 października 2023

Warto przeczytać

Indywidualny sklep internetowy

Coraz więcej biznesów przenosi się do internetu. Niekoniecznie jest to równoznaczne z zamknięciem sklepu stacjonarnego, ale chyba każdy, kto sprzedaje usługi lub produkty, wie że sklep internetowy to dobra inwestycja. Wśród wielu rozwiązań sprzedawcy szukają najlepszych, najlepiej dopasowanych do ich potrzeb szablonów sklepów. Na popularności zyskują jednak sklepy robione indywidualnie za zamówienie.
 

Skrypt do obsługi sklepu

Pierwszym krokiem do założenia własnego sklepu internetowego jest przede wszystkim wykupienie domeny o odpowiedniej nazwie. Najlepiej, jeśli nazwa domeny jest nazwą sklepu, albo od razu uświadamia konsumentowi, jakie produkty może zakupić na stronie. Kolejnym krokiem jest wybór skryptu do obsługi sklepu. Najpopularniejszymi rozwiązaniami, z których korzysta większość przedsiębiorców, są skrypty PrestaShop oraz Shoper. Są one do siebie podobne, ale oferują różnorodne funkcje oraz wtyczki. Wybór oprogramowania zależy w dużym stopniu od możliwości finansowych oraz od wymaganych funkcji. Dla niektórych sklepów bardzo ważne jest posiadanie bloga, podczas gdy w innych przypadkach ważniejsza jest pełna integracja z Allegro.

Wybór skryptu jest ważny także ze względu na możliwość dopasowania wyglądu sklepu internetowego do własnych preferencji.


Indywidualny sklep internetowy

W sieci znaleźć można wiele szablonów, które wykorzystać można w swoim sklepie internetowym. Część z nich jest darmowa, ale za większość trzeba zapłacić. Czy warto wybierać gotowy już szablon? Jeśli masz zamiar prowadzić niewielki, niezbyt rozbudowany sklep, to z pewnością tak. Wiele osób decyduje się jednak na prowadzenie dużych biznesów internetowo, a w takiej sytuacji szablon może się nie sprawdzić.

Posiadanie indywidualne sklepu internetowego jest na pewno droższe niż korzystanie z szablon, ale z pewnością bardziej opłacalne. Wybierając indywidualny projekt można mieć pewność, że będzie idealnie pasował do sklepu i sprzedawanych towarów. Nie trzeba też obawiać się o to, że inny sklep będzie pracował na takim samym szablonie.


Gdzie zamówić szablon indywidualny?

Indywidualny szablon sklepu internetowego można przygotować indywidualnie, ale jest to zadanie, z którym poradzą sobie jedynie osoby, które znają się na programowaniu. Jeśli w tym zakresie nie masz żadnego doświadczenia, to wykonanie szablonu nie będzie możliwe.

Na szczęście skorzystać można z jednej z ofert firm, które zajmują się projektowaniem i wdrażaniem sklepów internetowych. Takie rozwiązanie to gwarancja prawidłowego wykonania sklepu i pewność, że wszystko będzie działać w odpowiedni sposób.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.