poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Imieniny Szkoły w PG nr 1


11 października br.  minęło 11 lat od daty nadania imienia Polskiego Czerwonego Krzyża Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Grajewie. Uczniowie naszego gimnazjum postanowili upamiętnić to wydarzenie uroczyście obchodząc Imieniny Szkoły. Jak co roku młodzież pokazała jak bliskie są jej idee głoszone przez PCK. Jednym z zadań naszego patrona jest promocja zdrowego stylu życia, a tym samym promowanie i zachęcanie społeczeństwa do prawidłowego odżywiania.

Dlatego też tegoroczne Imieniny Szkoły odbyły się pod hasłem "Jedzmy zdrowo i kolorowo”. Jednym z punktów programu był konkurs kulinarny. Uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali różnorodne kolorowe, a jednocześnie zdrowe potrawy: sałatki, koreczki, szaszłyki z warzyw i owoców. Każda klasa zaprezentowała swoją pracę, a przepisy i walory zdrowotne wykorzystanych składników przedstawiła na plakatach. Uczniowie klas pierwszych, łącząc przyjemność ze skutecznym, bo atrakcyjnym i wesołym sposobem nauki sprawdzili i uzupełnili wiedzę o historii i działalności PCK.

Młodzież uczestniczyła w  różnych zabawach, grach, quizach i konkursach. Imieniny szkoły odbyły się w miłej i zdrowej atmosferze, nad czym czuwali organizatorzy – Szkolne Koło PCK i jego opiekunowie p. M.Gutowska i p. B.M.Czajkowska.
I.L. - ZSM nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.