poniedziałek, 26 września 2022

Warto przeczytać

Hotel, który znajduje się w prawie 200-letnim pałacu

Przeszłość ciągle przeplata się z przyszłością, tworząc sobą teraźniejszość. Widać to szczególnie dobrze w niewielkiej osadzie o nazwie Rulewo, która może poszczycić się niezwykle ciekawym pałacem z XIX wieku. Jego piękno łączy się dzisiaj z funkcjonalnością hotelu, który powstał w jego obrębie. Jak wyglądała historia tego miejsca i jak przełożyła się ona na dzień dzisiejszy? Warto zerknąć w przeszłość i się tego dowiedzieć.


Rulewo - historia pałacu


Pierwsze wzmianki o miejscu, które dziś znamy jako Rulewo, można zauważyć w dokumentach z 1295 roku. W tamtym czasie była to niewielka osada, która należała do Zakonu Krzyżackiego w Świeciu. Szybko mijające lata sprawiły, że miejsce to przechodziło z rąk do rąk, wplatając się w granice polskie i niemieckie. 

Dokładne miejsce, w którym dziś znajduje się znany pałac, również miało swoich właścicieli. Na przełomie XVIII i XIX wieku byli nimi Pawłowscy, którzy posiadali tam swoją posiadłość. Niestety, okrutny pożar nie pozostawił wiele po tej budowli. Szybko po tym, w roku 1829, ziemia ta znalazła się w rękach Gustava Theodora Maerckera. To właśnie on rozpoczął budowę pałacu, który dziś wciąż można podziwiać w Rulewie. Jego wizja nie ograniczała się jednak do klasycznego zamku - powziął sobie za cel również stworzenie pięknego parku krajobrazowego. To właśnie dzięki niemu można dziś cieszyć oko tak pięknymi okazami, jak platanem argentyńskim, bukiem czerwonym oraz choiną kanadyjską.


Kolejni właściciele, zarówno prywatni, jak i publiczni, sprawili, że cała budowla została zrujnowana. Na szczęście pod koniec XX wieku zamek trafił w dobre ręce, które zajęły się jego remontem i stworzyły w jego obrębie hotel pałacowy. 


Gdzie znajduje się Pałac Hanza?


Pałac, który powstał na zaniedbanym zamku, został nazwany Hanza. Choć hoteli SPA w kujawsko-pomorskim nie brakuje, to właśnie on jest jednym z najpopularniejszych. Nic dziwnego – znajduje się w niezwykłym miejscu o wyjątkowej historii, jednocześnie świadcząc wysokiej jakości usługi.

Jego dokładne położenie znajduje się w Rulewie, czyli niewielkiej miejscowości w powiecie świeckim i gminie Warlubie. Ta niewielka osada posiada zaledwie 255 mieszkańców, przez co trudno przeoczyć wielkiego i pięknego pałacu. Każdy, kto pragnie się tam wybrać, powinien zjechać zjazdem Warlubie z trasy A1, a już w dziesięć minut znajdzie się na miejscu. 


Nie tylko dla miłośników historii - nocleg w pałacu z tradycjami


Choć wielbiciele historycznych budowli na pewno znajdą w Rulewie wiele przyjemności, nie jest to miejsce tylko dla nich. Hotele SPA w Borach Tucholskich cieszą się niezwykłą popularnością - nie inaczej jest też z Pałacem Hanza. Jest to miejsce, które łączy w sobie możliwość zwiedzania z nocowaniem w czterogwiazdkowym hotelu. Nie zabraknie tutaj również atrakcji, a mianowicie:

  • zabiegów regeneracyjnych w SPA,
  • świetnej restauracji,
  • japońskiego masażu twarzy,
  • parku linowego dla aktywnych.

Wszystko to pokazuje, że Pałac Hanza to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od potrzeb i pragnień.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.