sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 10547 wyświetleń

"GRZĘDY 2013"

Regulamin
RAJDU PARTYZANCKIEGO "GRZĘDY 2013"
Grzędy - Grajewo 7.09.2013 r.

 


1. Cel Rajdu
Rozwijanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, upamiętnienie oraz udział w obchodach 69 rocznicy bitwy 9 PSK AK z Niemcami na Czerwonym Bagnie, stoczonej w ramach Akcji „Burza”, rozwijanie zainteresowań historycznych młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem działalności konspiracyjnej w okresie II wojny światowej, poprzez udział w tzw. żywej lekcji historii, stworzenie warunków rywalizacji młodzieży, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej oraz uczenie zdyscyplinowanego współdziałania w grupie wraz z promocją aktywnych form wypoczynku, możliwość poznania walorów przyrodniczych Biebrzańskiego Parku Narodowego.

2. Organizatorzy
- Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo,
- Zespół Szkół im.9 Pułku Strzelców konnych w Grajewie,
- Hufiec ZHP w Grajewie,
- Towarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie,przy wsparciu Starosty Powiatu Grajewskiego i Burmistrza Miasta Grajewo.

3. Termin i miejsce Rajdu
Rajd rozpocznie się w dniu 7 września 2013 r. o godz. 8.00 odprawą opiekunów grup w ZS nr 2 w Grajewie.
Odjazd grup w ustalonej kolejności do leśniczówki Grzędy od godz. 8.30 co godzina w zależności od ilości zgłoszonych grup.
Przemarsz z leśniczówki Grzędy do Grajewa trasą: Leśniczówka Grzędy – Kuligi – Cisze-wo  – Sołki – Budki (Dębowo) – Wykowo – Szymany – Grajewo.
Łączna długość trasy: ok. 25 km.
Po dotarciu na ostatni punkt kontrolny w m. Szymany ognisko z kiełbaskami, herbata itp.

4. Zakres tematyczny obowiązujący na Manewrach:
- zasady udzielania pomocy przedmedycznej,
- terenoznawstwo,
- strzelectwo,
- zadania sprawnościowe,
- podstawowe wiadomości o 9 psk AK.

5. Uczestnicy
Udział w Rajdzie biorą patrole reprezentujące środowiska harcerskie lub szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Każda grupa musi posiadać co najmniej jednego pełnoletniego opiekuna.

6. Termin zgłoszenia
Zgłoszenia imienne drużyn prosimy przesłać wg załączonego wzoru w terminie do dnia 5 września 2013 r.  ZS "Strzelec" OSW, ul. Wojska Polskiego 61B, 19-200 Grajewo,
skrytka pocztowa nr 86, fax. 86 273 84 63 lub pocztą elektroniczną: strzelec.grajewo@wp.pl, tel. 501 662 886 (Grzegorz Gardocki)

7. Koszt uczestnictwa
Koszt uczestnictwa w Rajdzie 8 zł od osoby (opiekunowie są zwolnieni z opłaty) płatny w momencie rejestracji patrolu.
Koszt uczestnictwa obejmuje: ubezpieczenie NW, ciepłą herbatę, słodkie bułeczki i kiełbaskę na ognisko, transport z Grajewa do Leśniczówki Grzędy, pamiątkowy znaczek button.

8. Wyposażenie
Każdy z uczestników powinien posiadać:
- wodę na 1 dzień, suchy prowiant wg uznania,
- kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową,
- odpowiednie obuwie do wędrówek terenowych.

Każdy patrol dodatkowo musi posiadać:
- apteczkę,
- min. 1 telefon komórkowy,
- przybory do pisania,

9. Klasyfikacja
Klasyfikacja prowadzone jest na karcie kontrolnej patrolu. W konkurencjach jakie zostaną rozegrane obowiązuje klasyfikacja drużynowa. O zajęciu poszczególnych miejsc decyduje zaliczenie poszczególnych konkurencji i wykonanie zadań na poszczególnych punktach kontrolnych oraz zdanie wypełnionej karty kontrolnej po zakończeniu rajdu.

10. Nagrody
Trzy pierwsze patrole otrzymają nagrody rzeczowe. Wszystkie patrole otrzymają pamiątkowe dyplomy, a ich członkowie pamiątkowe znaczki buton.

11. Przebieg Rajdu w dniu 7 września:
8.00 – odprawa kierowników patroli, zapoznanie z trasą Rajdu,
8.20 – zbiórka pierwszej grupy patroli przy ZS nr 2 im. 9 PSK w Grajewie i jej odjazd do leśniczówki Grzędy. Kolejny grupy odjeżdżają co godzinę,
9.00 -  wymarsz pierwszych patroli spod leśniczówki Grzędy na trasę rajdu. (drużyny wyruszają w odstępach ok. 10 - 15 - minutowych),
15.00 - 18.00 – patrole meldują się na ostatnim punkcie kontrolnym w m.Szymany, ciepła herbata, słodkie bułeczki i kiełbaska na ognisku.

11. Uwagi końcowe
Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
Rajd odbywa się w drużynach max. 30 osobowych, które wyposażone w mapy przydzielone przez organizatorów pokonują wyznaczona trasę;                                                                                                      ORGANIZATORZY


Komentarze (6)

czemu w sobotę ??;/

Uczestniczyłam w rajdzie i polecam każdemu zainteresowanemu, jednak bardzo szkoda, że rajd nie odbywa się już w nocy - w takim wypadku wybrałabym się raz jeszcze :)

W tym roku będzie również rajd nocny. Można zgłosić drużynę

W sobotę bo Pani dyrektor ZS2 wymyśliła sobie że uczniowie nie będą opuszczać dni szkolnych z powodu zabaw... żadnych wycieczek, nic, zero.

za to kto idzie na rajd ma wolne w poniedziałek od szkoły

Ewa , złe info ;> Potem ci którzy brali udzial w rajdzie mieli jeden dzień wolny od szkoły.Ci którzy nie byli na rajdzie musieli iść na lekcje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.